Uroczystość św. JózefaW środę 19 marca nasza parafia świętowała Dzień Imienin dwóch kapłanów – Józefów...

W godzinach przedpołudniowych odbyła się pielgrzymka parafian do grobu byłego proboszcza ks. kanonika Józefa Kluza w Krzemienicy. Pamięć zmarłego uczciliśmy modlitwami i pieśniami. Na rodzinnym grobowcu przy płycie pamiątkowej złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Wierzymy, że zmarły kapłan ucieszył się w Domu Ojca naszą pamięcią i obecnością. Dla nas ta pielgrzymka była czasem wspólnoty i refleksji, mogliśmy wracać z poczuciem dobrze spełnionego chrześcijańskiego obowiązku.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….

Wieczorem parafia świętowała uroczyście Dzień Imienin ks. proboszcza Józefa Florka.

Uroczystą koncelebrę o godz. 17.00 sprawowali:
- ks. Józef Florek za zmarłego byłego wieloletniego proboszcza ks. kanonika Józefa Kluza,
- ks. wikariusz Witold Orzechowski w intencji dostojnego Solenizanta.

Po Mszy Św. nastąpiła miła chwila z wierszykami i życzeniami dla ks. proboszcza w wykonaniu dzieci i młodzieży... W imieniu wszystkich parafian podziękowanie, życzenia i kwiaty złożyła pani Urszula H. wraz z panem Wiesławem S.

Następnie odbyło się sympatyczne spotkanie w salce parafialnej. Rozpoczęło się życzeniami i wręczeniem Solenizantowi okazałego tortu przez ks. Witolda, pani Renata podarowała od parafian upominek, po czym zabrzmiało tradycyjne "Sto lat". Spotkanie upłynęło przy herbatce i porcjach tortu sprawiedliwie dzielonemu zebranym przez Solenizanta.

Naszemu Czcigodnemu księdzu Proboszczowi – dzisiejszemu Solenizantowi - Szczęść Boże na długie u nas duszpasterzowanie.

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:30, 10:30, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018