20150308-14-jerycho-rozancowe    Na początek krótka historia i cel. Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w Księdze Jozuego. Wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte. Czuwanie nawiązuje też do wydarzeń Nowego Testamentu. Sceny pod Jerychem, kiedy niewidomy człowiek prosi Chrystusa o uzdrowienie.

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup, rodzin, osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta i inne nabożeństwa.

Gównymi intencjami tej pięknej adoracji są: 

  •     Wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy narodów Europy i świata.
  •     łaskę wiary dla narodów Europy i o powstrzymanie zła.
  •     Wynagrodzenia za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli.
  •     nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski.
  •     obudzenie ducha pokuty w Polakach za grzechy całego Narodu przeciw życiu.
  •     odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny.
  •     jednak każdy z nas przychodzi modlić się także w swoich własnych intecjach, przebłagalnych, dziękczynnych i błagalnych.

PROGRAM JERYCHA RÓŻAŃCOWEGO W NASZEJ PARAFII

8.03.2015r. - 14.03.2015r.

Rozpoczyna się 8 marca o godzinie 12:00, a kończy 14 marca, tj sobota również o godzinie 12:00

Do domów zostały rozniesione programy oraz godziny czuwań poszczególnych rodzin. Jeżeli dana rodzina nie może czuwać w kościele o danej godzinie prosimy o zamianę godzin z inną rodziną. Aby zawsze ktoś czuwał przed Najświętszym Sakramentem. Jeżeli jakaś rodzina nie otrzymała listy z godzinami to zapraszamy na wybrany przez siebie czas. W godzinach 6:00 -24:00 czuwania są dwugodzinne, natomiast w nocy pomiędzy 24:00 a 6:00 czuwania jednogodzinne.

Codziennie odprawiane będą następujące nabożeństwa:

00:00 (24:00) - Modlitwa Dziękczynna - hymn Ciebie Boga Wysławiamy

03:00 - Przebłaganie za grzechy - Koronka do Miłosierdzia Bożego

07:00 - Godzinki

12:00 - Anioł Pański

15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

17:00 - Msza Święta

21:00 - Apel Jasnogórski

Zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Czas Wielkiego Postu daje nam możliwość jak najlepszego przygotowania się do Triduum Paschalnego. Także do tego, aby zajrzeć w głąb swojej duszy i zobaczyć jakie jest moje życie. Co trzeba w nim rozwijać, co jest dobre, co trzeba usunąć. Jerycho Różańcowe oraz zbliżające się Rekolekcje 13-15.03.2015r. dają nam taką możliwość, by w wyciszeniu, z Bogiem porozmawiać o zaszym życiu.

 

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018