20150211-dzien-chorego"Niewidomemu byłem oczami,
chromemu  służyłem za nogi”
(Hi 29,15)

 Obchody Światowego Dnia Chorego ustanowionego przez Św. Jana Pawła II dnia 13 maja 1993 roku, przypadają w dniu wspomnienia objawienia Matki Bożej w Lourdes 11 lutego.

W naszej parafii obchody tego Dnia rozpoczęły się Mszą Św. o godz. 14:00 sprawowaną przez ks. wikariusza Witolda Orzechowskiego w intencji wszystkich chorych połączoną z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia.

Dalsze świętowanie odbyło się w salce parafialnej, gdzie członkowie AK zorganizowali spotkanie chorych przy ciastku i herbatce. Spotkanie to uświetnił montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży - mieszkańców DPS w reżyserii Eweliny.

"O Maryjo, stolico Mądrości, jako nasza Matka wstawiaj się za wszystkimi chorymi i za tymi, którzy się nimi opiekują. Spraw, abyśmy w służbie cierpiącemu bliźniemu i przez samo doświadczenie cierpienia mogli przyjąć i rozwijać w sobie prawdziwą mądrość serca."
(z Orędzia Papieża Franciszka na XXIII  Światowy Dzień Chorego 2015 r.)

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018