P1170579W niedzielę 21 czerwca br. Ks. Biskup Stanisław Jamrozek przewodniczył świętej liturgii, która była dziękczynieniem za koronację obrazu Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, w tym roku przypada już XVIII rocznica. W czasie Mszy św. sakrament bierzmowania otrzymała młodzież szkolna i młodzież z Domu Pomocy Społecznej z Wielkich Oczu, a także  młodzież z Nienowic.

Osiemnaście lat temu w Krośnie, 10 czerwca Jan Paweł II koronował nasz cudowny obraz MB Pocieszycielki Strapionych. Co roku uroczyście dziękujemy za to wspaniałe wydarzenie, za ten wspaniałe dary i łaski jakie spadły na naszą parafie. To dziękczynienie ma szczególny wymiar, jak powiedział Ks. Biskup w czasie homili, że jest to szczególny dar. Nie na każdy bowiem wizerunek są nakładane korony, ale tylko na ten, który słynie łaskami i jest otaczany czcią przez rzesze wiernych.

Tradycyjnie jak to ma miejsce prawie co roku, w czasie tej mszy dziękczynnej sakrament bierzmowania przyjęła młodzież z Wielkich Oczu oraz parafii Nienowice.  Ks. Stanisław powiedział do młodych, że ten dar który otrzymują, a starsie już otrzymali, to posłannictwo. W sakramencie bierzmowania świadek Chrystusa zostaje powołany do głoszenie swojej wiary wobec innych. W tym mężnym wyznawaniu wiary pomaga nam Duch Święty. Olej którym zostają namaszczeni bierzmowani ma szczególny zapach, ma on przypomiać że ten sakrament to nie tylko symbol. Ks Biskup podał przykład dwóch osób, które mężnie tę wiarę ukazują. Mimo swoich trudności i cierpień. Żony, której mąż jest bardzo ciężko chory, oraz Kobiety, ktora bardzo cierpi z powodu swojej choroby. Obie mimo swoich problemów potrafią pokonać przeszkody i nieść pomoc innym, dawać uśmiech innym, radość oraz ufać Bogu. Podobnie jak Hiob wspomniany w Liturgii Słowa. On także zaufał Bogu, mimo iż został dotknięty niewyobrażalnym cierpieniem, to jednak nie poddał się złu, ale wierzył w Boga. A Stwórca wynagrodził mu jego wierność.


 Wszystkich, którzy chcieliby otrzymać więcej zdjęć z tej uroczystości, lub jakieś szczególne prosimy o kontakt przez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:30, 10:30, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018