20150708 urodziny wikaregoDzień 8 lipca to dla Księdza Witolda szczególny dzień. W tym dniu przypadają jego urodziny. Tego roku obchodzi 30-ty rok życia. Po uroczystej Mszy św. parafianie uroczyście złożyli Ks. Wikariuszowi życzenia urodzinowe, a także słowa pożegnania. My wszyscy również przyłączamy się do tak pięknych życzeń. Życząc Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych.

"DROGI KSIĘŻE WITOLDZIE"

Dzisiaj, w dniu Twoich 30-tych urodzin, w imieniu całej naszej parafii dziękujemy Bogu za dar Twojej obecności wśród nas.

Codziennie patrzymy na Twoją pracę, trud i poświęcenie dla dobra wspólnego i pogłębiania wiary młodego pokolenia.

Dziękujemy Ci za Twoje wrażliwe serce i za dobre słowo. Tak po prostu, po ludzku dziękujemy Ci za to, że jesteś.

Wyrażamy uznanie i szacunek dla codziennego trudu Księdza związanego z kształtowaniem ludzkich serc i pielęgnowaniem dobra.

Dziękujemy Ci za te dwa lata spędzone w naszej wspólnocie parafialnej. Każdego dnia sprawowałeś w naszej parafii obowiązki kapłańskie i posługę duszpasterską.

Dziękujemy Ci za Twoje homilie, w których zawsze podkreślałeś, że najcenniejszym darem, jaki można dać człowiekowi jest drugi człowiek.

Dziękujemy także za Twoją troskę o wzrastanie duchowe ministrantów i młodzieży z naszej parafii. Zjednałeś młodzież nie tylko swoją dobrocią, ale i mądrością.

Znaleźliśmy w Tobie, Księże Wikariuszu prawdziwego przyjaciela, który rozumie nasze troski, dzieli z nami radości, a kiedy dopada nas znużenie potrafi porwać swoim prawdzie młodzieńczym entuzjazmem.

Dziękujemy także za uśmiech, który zawsze gościł na Twojej twarzy.

Poznaliśmy Ciebie, Księże Witoldzie, jako dobrego kapłana, mądrego nauczyciela i wspaniałego organizatora. Potrafiłeś doskonale godzić wszystkie obowiązki. Przekonaliśmy się wielokrotnie, nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych.

Najbardziej ujmująca jest Twoja, Księże Witoldzie, skromność.

Choć tak wiele inicjatyw podjąłeś, unikałeś pochwał. Twoja obecność przekonała nas, że skromni ludzie zmieniają świat na lepszy.

Z całego serca pragniemy podziękować Ci za wszystko, co dla nas robiłeś. Za to, że uczyłeś nas wiary do Boga Ojca.

Już teraz życzymy życzliwości ze strony nowych parafian, owocnej pracy duszpasterskiej, zdrowia oraz błogosławieństwa, które zawsze jest potrzebne.

Życzymy Księdzu na nowej drodze posługi kapłańskiej, abyś kochał tam, gdzie się nienawidzi; przebaczał tam, gdzie się znieważa; jednoczył tam, gdzie kłótnia; mówił prawdę tam, gdzie błądzą; przynosił wiarę tam, gdzie grozi zwątpienie; budził nadzieję tam, gdzie dręczy rozpacz; zapalił światło tam, gdzie panuje ciemność oraz obdarzał radością tam, gdzie mieszka troska.

Śmiało więc idź między ludzi – idź ufnie – śladami Jezusa. My będziemy się modlić za Tobą, by Bóg obdarzył Cię swymi łaskami.

Pamiętaj, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE

Życzą Parafianie