Miesiąc 1957

„Kimże ja jestem, Panie, mój Boże,
że doprowadziłeś mnie aż dotąd?”
(2 Sm 7,18)

Wszystko w życiu ma swój czas - swój początek i koniec. Bywają w życiu chwile, gdy dziwnie bije serce, łamie się głos, a oczy nienaturalnie się pocą…

Zanim stąd odejdę, aby służyć tym, których Pan Bóg postawi mi na mojej drodze, chciałbym się  pożegnać i podziękować.

Nie ma takich słów, którymi można by dzisiaj wyrazić ogrom pomocy i wsparcia, a także ciepła jakiego doświadczyłem ze strony moich najukochańszych Parafian.

Zawierzając  Panu Bogu dar obecności wśród waszej wspólnoty parafialnej chciałbym w sposób szczególny podziękować Wam za wszelkie dobro, którego mogłem doświadczyć z Waszej strony w trakcie mojej 2–letniej posługi kapłańskiej w Wielkich Oczach.

Dziękuję za Wasze wrażliwe i otwarte serca, za uczestnictwo w Mszach Świętych, a także ze świadectwa żywej wiary.

Dziękuję za wszelką pracę i zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego.

Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości wszystkim ministrantom, oazowiczom, scholi parafialnej, lektorom i pozostałym grupom działającym przy parafii.

Dziękuję wszystkim – za wszystko.

Jestem także wdzięczny za Waszą serdeczność, uśmiech, otwartość, wszelką pomoc i poświęcony czas.

Bóg zapłać za wzruszające i niezwykle ciepłe pożegnanie oraz za prezent, która bezwątpienia będzie mi służyć na nowej parafii, a tym samym będzie mi przypominać o wspaniałych ludziach, których dobry Bóg postawił mi na mojej drodze kapłańskiej.

Nie żegnamy się na zawsze – mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie drogi naszego życia natkną się na siebie.

Zawsze będę miał Was w swoim sercu, a tym samym zapewniam Was o mojej modlitwie w Waszej intencji.

Jestem przekonany, że niejednokrotnie będę wracał do chwil spędzonych w mojej pierwszej parafii, z którą łączy mnie tyle wspomnień i wzruszeń.

Niech Was Pan błogosławi i strzeże!

Bądźcie zawsze z Bogiem, który jest prawdziwym i jedynym dawcą miłości, niech Maryja – Pani Wielkoocka – Pocieszycielka Strapionych  ma Was zawsze w swojej opiece.

Szczęść Boże!

Ks. Witold Orzechowski