P210815 20.06 02W najnowszym wydaniu tygodnika katolickiego "Niedziela", przeznaczonego na obecną niedzielę tj. 23 VIII 2015 r. znajduje się artukuł na temat parafii i historii Wielkich Oczu.

"Częstochowski ślad wielkoockiej historii" to tytuł tego artukuły przygotowanego przez Arkadiusza Bednarczyka. W artylule możemy przeczytać historię obrazu oraz jego wykonawcy, Franciszka Śniadeckiego. Bardzo ciekawie opisany jest również życiorys jednego z właścicieli, czyli Józefa Łaszcza, który zerwał zaręczyny by potem zostać wyświęcony i objąć stanowisko biskupa. Nie mogło zabraknąc też histori klasztoru, zakonu dominikanów i bogatego życiorysu ściśle związnego z Wielkimi Oczami, hetmana Andrzeja Modrzejewskiego. Artykuł kończą tragiczne losy panny Komorowskiej i rodziny Potockich.

Warto sięgnąć po tygodnik szczególnie aktualne wydanie, poza naszą parafią w tym wydaniu przedstawiony jest także artukuł o kresowym Lubaczowie. Opisana została historia obrazu Matki Bożej Łaskawej z katedry w Lubaczowie oraz wspominana wizyta Jana Pawła II.

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018