pogrzebSłowa Jana Pawła II "Módlcie się za mnie za życia moje i po mojej śmierci" były motywem przewodnim uroczystości pogrzebowych śp. Władysławy Dudy, mamy Siostry Kazimiery posługującej w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Ostaniej ziemskiej drodze zmarłej przewodniczył Bp Adam Szal, w koncelebrze z udziałem księży posługujących w przemyskim WSD. W Liturgii uczestniczyły również siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek.

W homili Ks. Proboszcz przypomniał jak ważna na tej ziemskiej drodze i po jej zakończeniu jest modlitwa. To ona jest kierunkowskazem na drogach do Boga. Dlatego nie można zapominać o modlitwach za zmarłych, ale także o modlitwie za nas samych, abyśmy mogli osiągnąć szczeście wieczne.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci, na wieki wieków.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.