Czas wakacyjny to cz20150907 ks Krystianas pożegnań i powitań nowych duszpasterzy. W tym roku także w naszej parafii nastąpiła zmiana duszpasterska. Pożegnaliśmy Księdza Witolda Orzechowskiego, który pełnił u nas posługę od 2013 roku. Księdzu Witoldowi serdecznie dziękujemy za te dwa lata, za posługę duszpasterska i zwykłą ludzka relację. Serdeczne Bóg zapłać. Zaś od 25 sierpnia tego roku posługę Wikariusza w naszej parafii rozpoczął Ks. Krystian Koś.

foto: www.gim2zagorz.pl/

Ksiądz Krystian Koś urodził się 18 października 1978 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 2007 r., w tym samym roku, co nasz poprzedni wikariusz Ks. Piotr Petka. Ksiądz Krystian pochodzacy z Korosna - Fara, za słowa przewodnie swojej kapłańskiej posługi przyjął fragment ewangelii Św. Łukasza „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie…” (Łk 12, 48b).

Parafia w Wielkich Oczach stała się czwartą parafią dla Ks. Krystiana. Ksiądz Krystian posługę wikariusz pełnił w Urzejowicach w latach 2007 - 2011, w Brzozowie w latach 2011 -2014 oraz w Nowym Zagórzu w latach 2014 - 2015.

Poza posługą duszpasterską Ks. Wikariusz jest zagorzałym fanem sportu, a szczególnie piłki nożnej, dowodem tego jest liczna kolekcja szalików piłkarskich. Ulubionym klubem Księdza są Karpaty Krosno. Ksiądz Krystian był przez 5 lat diecezjalnym Duszpasterzem Służby Liturgicznej i jednym z głównych organizatorów zawodów ministranckich w piłce nożnej.


Ks. Wikariuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w posłudze kapłańskiej.

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:30, 10:30, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018