20151004 odpustPaździernik w naszej parafii to miesiąc szczególnie bogaty w wydarzenia religijne. Mocnym akcentem rozpoczynamy ten czas poświęcony Matce Bożej. Codzienna Msza św z Nabożeństwem Różancowym, drugi dzień miesiąca to czuwanie papieskie, piewsza sobota miesiąca poświęcona MB z Fatimy,  Dzień Papieski, Wspomnienie św. Jana Pawła II. To piękny czas do modlitwy, szczególnym jednak wydarzeniem jest odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różancowej.

Odpust parafialny to jakby imieniny parafii. Każdy przygotowywuje się do swoich imienin, czy kogoś bliskiego. Tak samo potrzebne są przygotowywania do imienin parafii. Spowiedź święta jest fundamentem tych przygotowań. W sakramencie pokuty oczyszczamy się duchowo, aby w pełni uczestniczyć w uroczystości. Kolejnymi etapami przygotowań jest przygotowanie fizyczne, sprzątanie kościoła, placu i kapliczek, ten rodzaj przygotowań ma także pomóc w lepszym i pełniejszym przeżywaniu święta.

W tym roku naszym uroczystością przewodniczył Ks. dr Tadeusz Bratkowski. „To miejsce jest takim pięknym zakątkiem, do którego każdy powracać chce. Z tego miejsca jest bliżej do nieba. Szczególnie doświadczamy bliskości Matki naszego Pana, Jezusa Chrystusa.” – powiedział w pierwszych słowach homilii Ks. Bratkowski. – „Dzisiejsze spotkanie z Maryją odbywa się w doniosłej atmosferze, w uroczystość odpustową, która wypada w pierwszą niedzielę października. Miesiąc ten, w życiu chrześcijanina naznaczony jest gorliwym i pobożnym odmawianiem różańca świętego.” Ksiądz Doktor w homilii, wspomniał o historii modlitwy różańcowej oraz jej tajemnicach i znaczenia w życiu każdego chrześcijanina, w tym także wielkiego człowieka - Jana Pawła II.

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
17:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2017