20151005 makulaturaW czwartek 1 października br. w naszej parafii odbyła się zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje w Afryce. Tegoroczny plon to imponująca ilość 5.360 kg, o około 1,5 tony więcej niż w ub. roku. Kolejna akcja planowana jest  wiosną. Warto więc gromadzić ten cenny  surowiec i przekazać na szczytny cel.

Koordynatorem i organizatorem przedsięwzięcia na naszym terenie jest od 2 lat Pan Ryszard Łuczyk – w ramach działalności Grupy Charytatywnej przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku.

Środki uzyskane  za sprzedany surowiec przeznaczone są na budowę studni głębinowych w krajach afrykańskich dotkniętych niedostatkiem wody pitnej. Ze zbiórki makulatury na terenie archidiecezji wybudowano już trzy studnie: św. Andrzeja Boboli w Sudanie Południowym, św. Jana z Dukli oraz św. Jana Pawła II na Madagaskarze. Czwarta studnia, której  budowę wsparliśmy naszym udziałem w akcji, powstanie w Zambii. Koszt budowy 1 studni to ok. 45 tys. zł, co odpowiada blisko 250 tonom makulatury.

Anna B.

20151005 makulatura orginall

foto:http://supernowosci24.pl

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:30, 10:30, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018