20151107 ug small"Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne....
Tylko dziś jest Twoje."
Jan Paweł II

Dnia 7 listopada 2015 o godzinie 12:00, grupa parafian wybrała się do Ustrzyk Dolnych, aby wspólnie pomodlić się z byłym księdzem wikariuszem Witoldem Orzechowskim.

Podczas pożegnalnej Mszy Świętej, 22 lipca ksiądz Witold zaprosił wszystkich parafian z Wielkich Oczu do Ustrzyk Dolnych na Eucharystię, którą zamierzał odprawić w naszej intencji. Tym samym pragnął podziękować Bogu za 2 lata, które były bardzo ważnym wydarzeniem w Jego życiu. Pierwsza parafia, to miejsce, które szczególnie zapada w pamięci i sercu młodego kapłana. To tu zdobywa pierwsze doświadczenia duszpasterskie oraz kreuje się jego droga. Właśnie do pierwszej parafii młody duszpasterz wraca pamięcią i wspomnieniami. Dlatego też postanowiliśmy nie zawieść księdza Witolda i złożyć mu wizytę.

Na miejsce przybyliśmy około godziny 14, gdzie jak zawsze z serdecznym uśmiechem na twarzy oczekiwał nas ksiądz Witold.

Zaraz po przywitaniu się zostaliśmy „porwani” do zwiedzania. Miejscem, które chciał nam pokazać ksiądz Witek było Muzeum Przyrodniczego Parku Narodowego. Na ekspozycję muzealną składają się eksponaty z terenu Bieszczad i obejmują ich faunę, florę, geologię, hydrologię, etnografię, architekturę oraz zagadnienia ochrony środowiska.

Po zwiedzeniu muzeum, przeszliśmy podziwiając po drodze piękny krajobraz Ustrzyk Dolnych, do kościoła pod Wezwaniem Świętego Józefa Robotnika gdzie, została odprawiona Eucharystia w intencji wszystkich parafian z Wielkich Oczu.

Następnie zostaliśmy zaproszeni na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Był to czas na rozmowy, wspomnienia, wspólny śpiew oraz złożenie księdzu Witoldowi życzeń z okazji zbliżających się jego imienin.

Około godziny 18, z błogosławieństwem księdza wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

D.S.

20151107 ug

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018