20151122 OAZA DK

"Trzeba przyjąć po prostu ten charyzmat w całości,
ze wszystkimi elementami nawet nieraz bardzo szczegółowymi,
bo to należy do tego charyzmatu
i od wierności zależy owocowanie i rozwój ruchu"

ks. F. Blachnicki

W sobotę, 21 listopada 2015 r. w naszej Parafii odbył się II Krąg Diecezjalny Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej.

Goście powitani zostali przez nową Parę Rejonową rejonu Radymno, Joannę i Jana oraz ks. proboszcza Józefa Florka.

Odprawionej w naszym Sanktuarium Eucharystii przewodniczył ks. biskup Adam Szal, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie, który również wygłosił homilię oraz uczestniczył w części spotkań kręgu diecezjalnego. Obecni byli też księża moderatorzy rejonowi Domowego Kościoła wraz z moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie ks. Danielem Trojnarem.

Podczas homilii ks. biskup Adam Szal powiedział: "Ruch Światło-Życie jest szczególną szkołą, szkołą formacji która trwa przez całe życie. Celem tej formacji jest odkrycie swego powołania w Kościele przez rozpoznanie znaków czasu tak jak to było w życiu Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który chciał, aby ci którzy będą iść za jego wskazówkami pokonywali poszczególne stopnie, poprzez które wprowadzał dzieci, młodzież a także rodziny w fundamenty życia, w którym to procesie formował poprzez Słowo Boże, poprzez rozpoznawanie tajemnic życia sakramentalnego, rozpoznawanie tej szczególnej tajemnicy, którą jest miłość małżeńska, miłość rodzicielska..."

Podczas popołudniowych obrad kręgu Pary Rejonowe dzieliły się życiem i wydarzeniami w swoich rejonach, a także zajęły się tematem formacja małżeństw w kręgach Domowego Kościoła. Para diecezjalna Domowego Kościoła, Grażyna i Stanisław Czepińscy wygłosiła konferencję pt. "Droga Formacyjna DK". Konferencja oraz późniejsze spotkania w grupach stały się okazją do przemyśleń, co i jak robić, aby coraz bardziej pogłębiać relacje z Panem Bogiem.

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018