Zmarł ks. Józef  KrzywdaDnia 7 grudnia na stronie Archidiecezji Przemyskiej pojawiła się smutna wiadomość. Zmarł Ksiądz Józef Krzywda, emeryt, przebywajacy w Domu Księży Emerytów EMAUS w Korczynie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w czwartek 8 grudnia 2015 r. o godz. 13:00 w Parafii pw. św. Stanisława Bpa w Zręcinie.

Ksiądz Józef Krzywda urodził się 16 marca 1929 roku w Leśniowie, naleźacej do parafii Zręcin koło Krosna. W Leśniowie odbył edukację podstawową, w Krośnie zaś Gimnazjum i Liceum, gdzie w 1949 r. zdał maturę. W tym samym roku rozpoczął pięcioletnie studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa Franciszka Bardy otrzymał w 1954 roku. Pracował jako wikary w Szebniach koło Jasła, w Farze w Rzeszowie, w Dukli, w Odrzykoniu, w Malawie, w Załężu koło Jasła i w Grębowie koło Tarnobrzegu.

27 maja 1965 r. w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego ksiądz Józef Krzywda objął probostwo w Wielkich Oczach. W czasie jego posługi przeprowadzono elektryfikację kościoła i klasztoru. Przywrócono także odpust Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Funkcję proboszcza w naszej Parafii ks. J. Krzywda pełnił do 22 listopada 1969 roku.

Po opuszczeniu Wielkich Oczu był 6 lat proboszczem w Chłopicach, a następnie został przeniesiony do Jasionowa k. Brzozowa, i tam przeszedł na emeryturę.

Zmarłego kapłana, bliskiego naszej parafii, polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
17:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2017