GALERIA  

   

VCNT - Visitorcounter  

Dzisiaj 42

Wczoraj 64

Week 465

Miesiąc 1037

Razem 508856

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

   

pt006 96398.1421701698.220.290''Dziś koniec roku zeszłego. 
Dziękujmyż Bogu za niego, 
Iż raczył w swej Opatrzności 
Utrzymać nas w szczęśliwości. 

Prośmy Go, by w swej litości 
Przeszłe nasze wszystkie złości 
Miłościwie nam przebaczył, 
Łaską swą wzbogacić raczył. 

A dobrymi uczynkami, 
Cnotliwymi zasługami 
Starajmy się złe naprawić, 
Byśmy mogli duszę zbawić.''

(fragment Hymnu z Nieszporów na zakończenie roku)

Zakończył się rok 2015. Zawsze, jak co roku nadchodzi czas podsumowania tego, co miało miejsce w tym czasie. Przepraszając za wszystkie złe czyny, dziękując za otrzymane łaski i prosząc o kolejne zakończyliśmy rok uroczystą Mszą św. z nabożeństwem przed Najświętszym Sakramentem.

Podsumowując 2015 rok:

 • łaskę Chrztu św. otrzymało 18 dzieci, w tym 5 spoza naszej parafii,
 • do Pana odeszły 23 osoby,
 • Sakrament małżeństwa zawarło 12 par,
 • Ducha Świętego przyjęło 31 młodych, 9 z gimnazjum, oraz 22 osoby z DPS. 

W 2015 roku miały miejsce następujące wydarzenia w naszej parafii:

 • Rekolekcje parafialne,
 • Jerycho modlitewne, trwające 7 dni i nocy, 
 • Odbyły się trzy spowiedzi parafialne,
 • Peregrynacja Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, 
 • Spotkanie opłatkowe Lektorów,  AK z Dekanatu Radymno II,  oraz OAZY,
 • Odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie,
 • Krąg diecezjalny Domowego Kościoła, 
 • 2 listopada nastąpiła pierwsza Msza św. w nowej kaplicy cmentarnej, 
 • Nastąpiła zmiana duszpasterska. Odszedł do Ustrzyk Dolnych Ks. Witold Orzechowski,  a naszym nowym Wikariuszem został Ks. Krystian Koś,
 • Decyzją Księdza Arcybiskupa w naszej świątyni mieści się Brama Miłosierdzia. Została ona otworzona 13 grudnia.

Nadszedł nowy rok. Ważne żeby był on dla nas lepszy od poprzedniego. W dużej mierze zależy to od nas samych, od naszych postanowień, naszego działania, naszych czynów. Wraz ze współdziałaniem łaski Bożej i opieki Matki Bożej Pocieszycielki Straconych. Aby ten szczególny rok, Rok Święty,  Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, był dla wszystkich czasem szczególnym. 

Kierujemy Serdeczne Podziękowania, do wszystkich którzy odwiedzają, tak licznie naszą stronę parafialną, Do wszystkich z naszej parafii, z parafii sąsiednich, z całej Polski, a także z różnych części świata. Podziękowania należą się także tym, którzy przyczyniają się w tworzeniu tej strony. Liczymy ze grono odwiedzających w przyszłym roku będzie równie liczne, a nawet większe. Będziemy się starać coraz to bardziej udoskonalać naszą stronę, przekazywać na bieżąco wszystkie wydarzenia z Kościoła i z naszej parafii w formie artykułów i zdjęć. Zachęcamy także wszystkich do współtworzenia strony, kierowanie uwag i propozycji na email parafialny.

Wszystkim życzymy, w tym nowym 2016 roku Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych oraz orędownictwa naszych Świętych patronów.  Niech ten Święty Rok będzie przez nas jak najlepiej wykorzystany.

   

Msze Święte  

Niedziele i święta

7:00, 9:00, 11:00, 15:00

7:30, 10:30, 15:00 (wakacje)

Dni powszednie

17:00 (okres zimowy)

18:00 (okres letni)

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018