logo ak„Zaśpiewajmy wszyscy razem
Jezusowi w stajeneczce….”

Okres Świąt Bożego Narodzenia każdy przeżywa szczególnie radośnie w gronie najbliższych. W polskiej tradycji  jest to również czas licznych  spotkań osób, które łączy jakaś wspólnota: praca, przynależność grupowa  itp.

Miniony tydzień  w  POAK Wielkie Oczy obfitował w spotkania  „przy wigilijnym stole”.

W czwartek 21 stycznia odbyliśmy wzorem lat ubiegłych nasze wspólnotowe spotkanie. Po mszy św. z aktywnym udziałem w liturgii zgromadziliśmy się w salce parafialnej. Dalszemu świętowaniu przewodniczył Ks. Proboszcz, Asystent POAK Józef Florek, swoją obecnością zaszczycił nas również Ks. Wikariusz Krystian Koś.

Rozpoczęliśmy kolędą „Wśród nocnej ciszy” oraz wspólną modlitwą. Potem łamanie się opłatkiem i popłynęły życzenia - „wszyscy – wszystkim”: zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Wielkoockiej Królowej, wytrwałości w pracy na rzecz parafii i osobistej formacji. Stół zapełnił się wigilijnymi potrawami i słodkościami. Wieczór upłynął na kolędowaniu oraz refleksjach nad  minionym rokiem pracy POAK. Było to spotkanie w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Do siego roku…

Kolejne zorganizowane przez POAK spotkanie odbyło się już po 2 dniach, w sobotę 23 stycznia. Tym razem przy wspólnym stole spotkali się parafialni seniorzy. Spotkaniu przewodniczył Ks. Proboszcz Józef Florek, z zaproszenia skorzystał również Ks. Wikariusz Krystian Koś. Przy herbatce, ciastku i wtórze kolęd zebrani mieli okazję do rozmów, wymiany doświadczeń i ogólnego radosnego świętowania.

Nazajutrz, w niedzielę 24 stycznia, maleńki jubileusz – 2 rocznicę aktywności w liturgii świętowali  parafialni lektorzy dorośli – grupa powstała z inicjatywy i w ramach działalności POAK. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00) i Mszy Św. zebrali się na wspólnej agape. Rozpoczął uroczyście Ks. Proboszcz Józef Florek  kolędą oraz wspólną modlitwą. W krótkim wystąpieniu  podkreślił rolę lektorów w parafii, ich znaczenie dla formacji osobistej, gdyż czytając Słowo Boże mają okazję do lepszego Jego rozeznania, a przekazując je zebranym na Mszy Św. staja się głosicielami Bożej nauki. Podkreślił fakt nieprzerwanej od 2 lat aktywności dorosłych w każdej Mszy Św. niedzielnej i świątecznej. Koordynator inicjatywy, Anna, dziękując zebranym za dyspozycyjność, zauważyła niewątpliwą interwencję Ducha Świętego przy ustalaniu terminu spotkania. Wszak w liturgii usłyszeliśmy dziś o Ezdraszu, który otworzył  księgę Prawa Bożego i czytał ludowi, a w Ewangelii, jak Jezus czytał Księgę Proroka Izajasza w Synagodze.

Organizator spotkania, Urszula, zadbała o to, aby na stole świątecznym pojawiły się smaczne tradycyjne wigilijne potrawy. Ogólnej miłej i rodzinnej atmosferze spotkania towarzyszył śpiew kolęd i gwar rozmów. Nie zabrakło też wspomnień z „występów” przy kościelnej ambonce, zwłaszcza rozmaitych „wpadek” wywołujących ogólną wesołość – grunt, to mieć dystans do siebie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i uświetnienia  naszych spotkań.

Anna

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018