Parafialny dzień choregoZawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja:
"Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie"
(J 2, 5)

Od lat w naszej parafii obchodzony jest Parafialny Dzień Chorych. Tegoroczne obchody miały miejsce w niedzielę 7 lutego. Rozpoczęły się Koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą Św.,  podczas której obecne osoby chore przyjęły z rąk celebransa ks. Józefa Florka Sakrament Namaszczenia.

Po Eucharystii chorzy zebrali się w salce na agape przygotowanej przez POAK. Uczestnicy spotkania mieli okazję do rozmów, nawiązywania wzajemnych relacji oraz wspólnego śpiewu.

Ogólnej miłej atmosferze przewodniczył ks. Proboszcz Józef Florek zabawiając zebranych m.in. relacjami z ostatnio odbytej pielgrzymki do Ekwadoru.

W czwartek 11 lutego w Światowy Dzień Chorych, przed zakończeniem Mszy Św.,  Ks. Wikariusz  Krystian Koś przeprowadził krótką modlitwę w intencji ludzi chorych z naszej parafii oraz osób opiekujących się nimi.

Anna


Orędzie Papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego 2016 r.


Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył na obchody tego Dnia wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego. Ogólnoświatowe obchody tego Dnia odbywają się co roku w jednym z sanktuariów maryjnych na świecie.

Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele. Sprawom ludzi chorych Jan Paweł II, sam doświadczający licznych chorób, poświęcił wiele miejsca w swoim nauczaniu. Często spotykał się z chorymi i niepełnosprawnymi, tak w Rzymie, jak i w czasie podróży apostolskich. Chorych prosił już na samym początku pontyfikatu o wsparcie modlitewne.

W 2016 r. obchody Światowego Dnia Chorych odbywają się już po raz dwudziesty czwarty. Temat Dnia został zaczerpnięty z wydarzenia w Kanie Galilejskiej: Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja - "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" (J 2, 5).

Kościół towarzyszy ludziom chorym w sposób szczególny, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w zakończeniu Ewangelii św. Marka "Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie" (Mk 16, 18). Dla umocnienia w chorobie mamy specjalny dar - sakrament chorych. Olej chorych jest co roku błogosławiony w katedrach w ramach Mszy Krzyżma sprawowanej przez biskupa w poranek Wielkiego Czwartku. Jest dostępny w każdej parafii, a sakrament namaszczenia może być udzielany w każdym czasie chorym proszącym o niego. W Dniu Chorego w wielu kościołach sprawowane są specjalne nabożeństwa ze zbiorowym celebrowaniem sakramentu chorych.

/brewiarz.pl/

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018