20160416 mistrzostwa ksiezyKażdego roku na terenie jednej z diecezji w Polsce odbywają się Mistrzostwa Polski Księży w piłce nożnej halowej. W tym roku finalistów MP gościła diecezja toruńska. To tam, w dniach od 15 do 16 kwietnia, 22 diecezje rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny księży w piłce nożnej halowej. W zawodach występowała także nasza archidiecezja przemyska, którą od 7 lat reprezentuje nasz wikariusz ks. Krystian. XII edycja Mistrzostw okazała się wyjątkowo udana dla kapłanów z naszej diecezji, którzy zostali wicemistrzami Polski, przegrywając w finale z diecezją zamojsko-lubaczowską.

W pierwszym dniu zawodów odbywały się rozgrywki grupowe. Diecezja przemyska znalazła się w grupie z diecezją opolską, gdańską, włocławską, szczecińsko-kamieńską i zamojsko-lubaczowską. Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem księży z naszej diecezji, jedynie z kapłanami z sąsiedniej diecezji zamojsko-lubaczowskiej stracili oni punkty remisując 2-2. Gorszym bilansem bramkowym zajęliśmy II miejsce w grupie i w ćwierćfinale przyszło nam grać ze zwycięzcą grupy I - księżmi z diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej. Wygrana 3-0 pozwoliła naszej diecezji zagrać w półfinale, gdzie rywalem miała być archidiecezja lubelska. Pewna wygrana 4-1 sprawiła, że diecezja przemyska zameldowała się w finale, odnosząc już największy sukces w historii Mistrzostw. W finale los skojarzył drużyny, które wcześniej spotkały się w grupie. Zasłużone zwycięstwo odnieśli tym razem kapłani z diecezji zamojsko-lubaczowksiej i to oni wznieśli okazały puchar, odbierając również złote medale.

Organizatorem XIII Mistrzostw Polski będzie w 2017 roku diecezja rzeszowska.

20160416 mistrzostwa ksiezy 1

http://przemyska.pl

20160416 mistrzostwa ksiezy 2

20160416 mistrzostwa ksiezy 3

20160416 mistrzostwa ksiezy 4

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018