Makulatura na misjeW sobotę 16 kwietnia uczestniczyliśmy w zbiórce makulatury na rzecz wspierania budowy studni na misji w Afryce. Akcję prowadzi Grupa Charytatywna z Przeworska, a w naszej parafii inicjatorem była POAK. Zebrano 3.360 kg surowca, a od początku udziału parafian w akcji (2014 r.) imponującą ilość prawie 16 ton, co stanowi ok. 10% kosztu budowy 1 studni. Obecna zbiórka pozwoli wybudować czwarta już studnię, tym razem na Madagaskarze.

W sobotniej zbiórce wraz z załogą organizatorów: Panem Ryszardem, Panią Anną i Panem Krzysztofem  (kierowcą) pracowali przy załadunku nasi parafianie: ministranci Arek i Kuba.

Na zakończenie akcji Ks. Proboszcz zaprosił utrudzonych robotników na kiełbaski z grilla.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom odpowiadającym tak hojnie na apel o wspieranie budowy studni dla mieszkańców Afryki, którym bardzo doskwiera brak czystej wody, również chłopcom za bezinteresowną pomoc przy załadunku makulatury.

Już zapowiadamy kolejną zbiórkę jesienią tego roku.

Anna