2016 05 15 12.37.33 768x124315 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego piętnaścioro dzieci, osiem dziewczynek i siedmiu chłopców z klasy 3 szkoły podstawowej, po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii. Dzieci przystąpiły do dwóch kolejnych sakramentów w ich katolickim życiu: sakramentu pokuty i eucharystii. I Komunia św. to czas wyjątkowy, dlatego poprzedzony był przygotowaniem w czasie katechez, w domu, oraz na próbach. W sobotę, w Godzinie Miłosierdzia, tj. o 15:00 dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do sakramentu pokuty. W tym roku zbiegły się pięknie dwa święta, I Komunia św. oraz Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 
 
Liturgii o godz. 9:00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Proboszcz, a posługę w konfesjonale i przy liturgii pełnił ks. Władysław Mazepa. W czasie Eucharystii dzieci złożyły wyznanie wiary oraz przyrzeczenia pierwszokomunijne. Po liturgii dzieci podziękowały Bogu za dar przyjęcia Pana Jezusa, oraz złożyły podziękowania i kwiaty na ręce rodziców. Rodzice natomiast podziękowali ks. Proboszczowi, Wikariuszowi, oraz nauczycielom na czele z Panią Dyrektor i Panią Wychowawczynią. Nowym, ale bardzo pięknym symbolem było zabranie przez dzieci do domu chlebów z darów ołtarza i podzielenie się nim z rodziną.
Przygotowania do tego sakramentu, to poza przygotowaniem duchowym także przygotowania w wymiarze fizycznym. Rodzice bardzo aktywnie zaangażowali się w przygotowanie kościoła na to wydarzenie. Generalnie wysprzątali kościół, udekorowali wnętrze świątyni oraz plac przykościelny.
   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018