XIX Rocznica Koronacji - Sakrament bierzmowania W niedziele 5 czerwca przeżywaliśmy w naszej parafii piękną uroczystość, na którą złożyły się trzy ważne wydarzenia: dziękczynienie za dar koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży z dekanatu Radymno II oraz nasze dekanalne dziękczynienie za 1050-lecie Chrztu Polski. Naszym uroczystością przewodniczył i homilię wygłosił Ks. bp. Stanisław Jamrozek wraz z ks. dziekanem Marianem Karbowskim (parafia Laszki), Ks. wicedziekanem Józefem Florkiem, O. Franciszkiem Szajerem, Ks. Krystianem Kosiem i innymi duszpasterzami naszego dekanatu.  

Dziękowaliśmy za dar koronacji obrazu naszej Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. To już XIX rocznica nałożenia koron na głowy Jezusa i Maryii w obrazie Pocieszycielki Strapionych. Dziękowaliśmy jednocześnie, że  przez ten akt, nasza świątynia stała się Sanktuarium. Dziękowaliśmy także, za dar Bramy Miłosierdzia, która znajduje się w naszym kościele i dzięki niej wierni mogą otrzymać wiele łask. Dziękowaliśmy również za 1050-lecie Chrztu Polski.   

W tej szczególnej uroczystości dziękczynnej, młodzież z 9 parafii naszego dekanatu otrzymala sakrament bierzmowania. Była to młodzież z parafii:
Chotyniec 
Korczowa
Laszki 
Michałówka
Miękisz Nowy
Miekisz Stary 
Moszczany 
Nienowice
Wielkie Oczy 
 

W homilii Ks. Biskup mówił o wielkiej łasce, jaką otrzymujemy przez Ducha Świętego. Ks. Biskup zachęcał także młodzież oraz wszystkich wiernych do świadczenia w życiu o swojej wierze. ,,Bóg objawia nam przez działanie Ducha Świętego tajemnicę,  które po ludzku są zakryte. Jestem przekonany, że to się dokonuje ciągłe, jeśli mamy wiarę pełną ufności (..) Życzę młodzieży bierzmowanej z dekanatu Radymno II, aby mówili o niej,  że to jest najlepsza młodzież na Podkarpaciu, która się modli, spotyka się z Jezusem, która o Nim świadczy. I kiedy pójdziecie do szkół, do Radymno, Jarosławia czy Lubaczowa żeby mogli w was rozpoznać młodzież kochająca Boga.''      


Zdjęcia z Uroczystości znajdują się w GALERII 


 

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018