Misje w NguelemendoukaDzisiaj, tj. 24 lipca w naszej parafii przebywał ks. Wiesław Marecki z Wrocanki koło Krosna. Ks. Wiesław wyjechał na misje do Kamerunu ponad 10 lat temu. Przez 6 lat pracował w diecezji Bertoua. Ze względu na to, że w tej diecezji jest już wielu tamtejszych kapłanów, wrócił do Polski, ale po roku znów powrócił do pracy na misjach. Postanowił wrócić do Kamerunu, do diecezji Doume, gdzie biskupem jest nasz rodak, Jan Ozga. Obecnie ks. Wiesław pracuje w parafii Nguelemendouka, podczas homilii przedstawił nam życie swojej parafii, jej funkcjonowanie oraz podziękował za wszystkie modlitwy i ofiary.
 
 
Misjonarze holenderscy przed stu laty zaszczepili tu wiarę i zbudowali kościół, na którego ścianie widnieje data 1960 r., plebanię, dom dla sióstr, szkołę katolicką. Potem proboszczem był tu ksiądz Jan Ozga, który także troszczył się o rozwój tego miejsca, między innymi stworzył tu miejsce pielgrzymkowe przez zagospodarowanie dużego terenu, zbudowanie kaplicy, drogi krzyżowej. Gromadzą się tu często pielgrzymi z całej diecezji na modlitwach, a także księża całej diecezji na rekolekcjach i spotkaniach. 

W parafii Nguelemendouka ks. Wiesław pracuje wraz z siostrami Michalitkami. Siostry prowadzą Katolicki Ośrodek Zdrowia, szkołę, dom dla ubogich i biednych dzieci. Mają oni pod opieką nie tylko tą miejscowość, ale także 47 innych wiosek. W parafii istnieje 25 grup parafialnych (dzieci, młodzieży oraz dorosłych). W pracy misyjnej pomagają także katecheci. Głoszą oni Słowo Boże w poszczególnych wioskach oraz prowadzą modlitwy w kaplicach

Na zakończenia ks. Wiesław dziękował za modlitwę, wszelkie przejawy życzliwości oraz ofiary materialne złożone na cele misyjne. Prosił również o modlitwę, bo jest ona bardzo potrzebna w pracy misyjnej.    

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018