1 krakow 2016w
Światowe Dni Młodzieży to spotkanie młodych katolików, zapoczątkowane przez Jana Pawła II. Odbywają się one co dwa - trzy lata w różnych miejscach świata. Młodzież gościły m.in. Włochy, Argentyna, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Filipiny, Francja, Niemcy, Australia, Brazylia. Natomiast w pozostałych latach spotkania młodych odbywają się w każdej diecezji, gdzie młodzież spotyka się z biskupami. W tym roku ŚDM odbyły się w Krakowie.

Spotkanie mlodych w Krakowie to już XXXI edycja, która po raz drugi zawitała do Polski, po Czestowowie w 1991 r.

28 lipca 2013 r. Papież Franciszek ogłosił, że kolejne ŚDM odbędą się w Polsce, w Krakowie. Hasłem ŚDM w Krakowie były słowa "Błogosławieni milosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią". To szczególny czas, w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia młodzi zebrali się tam, skąd wpłynęło źródło Miłosierdzia Bożego na cały świat, w saktuarium, które Bóg wybrał jako miejsce szczególnej czci Miłosierdzia Bożego, w miejscu związanym z dwójką wielkich orędowników Miłosierdzia Bożego - świętej siostry Faustyny oraz świętego Jana Pawła II.

Spotkanie młodych rozpoczęło się w diecezjach w dniach 20 - 25 lipca. Tam młodzież z różnych państw poznawała nasz kraj i ludzi oraz uczestniczyła w różnych spotkaniach i modlitwach. Również my, w naszej wspólnocie mogliśmy posmakować uczestnictwa w tym wydarzeniu. W piątek, 22 lipca przybyła do naszego Sanktuarium młodzież z Łotwy która przebywała w diecezji zamojsko-lubaczowkiej.

Od 26 lipca, od uroczystej Mszy świętej otwarcia, centrum młodzieży stał się Kraków. W kolejnym dniu do Polski przybył papież Franciszek. Przewodniczył on Liturgii, Drodze Krzyżowej, Czuwaniu, modlitwom, spotkaniom z młodymi, odwiedził szpital, Auschwitz, oraz inne miejsca. Na zakończenie ŚDM, w czasie Mszy św. rozesłania papież ogłosił kolejnego gospodarza ŚDM.  Po dwóch latach spotkań młodych w diecezjach, w 2019 r. ŚDM odbędą się w Panamie.

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018