logo AK
Błogosławieni miłosierni
albowiem oni miłosierdzia dostąpią

W niedzielę 7 sierpnia odbył się  IX Festyn Rodzinny Archiprezbiteratu Jarosławskiego, zorganizowany przez nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. W tym roku przywódczym hasłem było "RODZINA SZKOŁĄ MIŁOSIERDZIA". Festyn rozpoczął się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Mszą św. koncelebrowaną, z głównym celebransem ks. proboszczem Józefem Florkiem. Liturgię uświetniła Orkiestra Dęta OSP z Tuligłów oraz Chór Parafialny z Wietlina.

W oprawie liturgicznej udział wzięli również: Cecylia Baran, Jan Lisowski, Elżbieta Hołobud, Maria Szajny, Danuta Husiatyńska, Stanisław Cisoń, Józef Sadowski.

Z kościoła z orkiestrą na czele przeszliśmy na teren kompleksu rekreacyjno-sportowego, gdzie odbyła się dalsza część festynu. Po uroczystym powitaniu gości przez księdza asystenta Józefa Florka oraz panią Cecylię Baran, odpowiedzialną za Archiprezbiterat Jarosławski, członka Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Przemyślu, rozpoczęło się wspólne świętowanie.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowali się:
- miejscowa młodzież z Wielkich Oczu w inscenizacji historycznej,
- ludowy zespół „Biesiada” z Tuczemp,
- młodzież z KSM Strumień w Łukawcu w pantomimie ewangelizacyjnej oraz w tańcu,
- orkiestra OSP Tuligłowy,
- teatr CK w Wielkich Oczach z humorem w seriach skeczu.

Jako konferansjerzy wystąpili : Maria i Stanisław.

Nie zabrakło warsztatów plastycznych, konkursów sportowych, zabaw na dmuchanych „wyspach” oraz wystaw prac artystycznych ludności lokalnej, również z parafii Miękisz Stary, a także księdza proboszcza.

Dużym zainteresowanie cieszyła się kawiarenka z domowymi wypiekami, kiełbasa z grilla oraz swojski chleb ze smalczykiem.

Hitem niedzielnego popołudnia była aukcja wytworów rękodzieła miejscowych artystów.

Festyn miał charakter charytatywny. Dziękujemy za każdą złotówkę wydaną na festynie, z których każda z osobna i wszystkie razem tworzą szczytny cel.

Jak co roku, dochód z festynu przeznaczony jest na dofinansowanie letniego wypoczynku młodzieży z terenu diecezji połączonego z rekolekcjami: Wakacje z Bogiem.

Organizacja festynu nie byłaby możliwa gdyby nie ludzie dobrej woli . Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, główny organizator festynu, pragnie tą drogą podziękować  wszystkim, którzy w najmniejszym choćby stopniu pomogli w organizacji festynu,  wsparli imprezę materialnie, jak również włączyli się w jej przeprowadzenie. Dziękujemy wszystkim  Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Wielkich Oczach, Skolinie i Żmijowiskach, lecz również gospodyniom  „ niezrzeszonym”, również z sąsiedniej parafii. Bóg zapłać także wszystkim grupom uświetniającym imprezę.

Festyn zakończył się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz Barki. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Wielkich Oczach chce  podejmować nowe inicjatywy w zależności od potrzeb parafian. Chcemy również pozyskiwać nowych członków oraz ściślej współpracować z Kościołem lokalnym, gdyż jak powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II - "… Jesteście wspaniałym darem dla całej wspólnoty Ludu Bożego".

Maria

Czytaj również: www.ak.przemyska.pl

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018