2016 08 31 19.49.04Sierpień to czas zmian personalnych w naszej diecezji. W tym roku taka zmiana nastąpiła także w naszej parafii. Ks. Krystian Koś został przeniesiony na Wikariusza do Jarosławia, do kościoła pw. Bożego Ciała - Kolegiata Jarosław. A nominacje na naszego nowego Wikariusza otrzymał Ks. Michał Bester, neoprezbiter 2016 r.

Ks. Michał Bester pochodzi z parafii Rakszawa. Urodził się 13 stycznia 1990 r. Ks. Michał za patrona ma Michała Archanioła i imieniny obchodzi w jego święto tj. 29 września. Ks. Michał pracę magisterską pisał z zakresu teologii duchowości, pt.: "Walka duchowa i jej przejawy w życiu i działalności świętego Ojca Pio (1887-1968)". Święcenia kapłańskie otrzymał 14 maja br. z rąk ks. abp. Adama Szala. Za swoje zawołanie przyjął słowa z 2 Listu do Koryntian; "Wystarczy Ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali".  Ks. Wikary czynnie angażuje się w działalność OAZY i jest pasjonatem jazdy rowerowej.

Ks. Michałowi i wszystkim kapłanom, których objęły zmiany duszpasterskie życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB Pocieszycielki Strapionych na czas pracy duszpasterskiej w nowych parafiach.

Foto: wsd.przemyska.pl

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018