2016 09 27 21.37.07Śladami Św. Jana Pawła II i do źródeł Bożego Miłosierdzia

W niedzielę 18 września odbyła się pielgrzymka autokarowa do Wadowic i Łagiewnik. Dołączyli do nas pielgrzymi z innych parafii dekanatu Radymno II, a nawet z sąsiedniej diecezji /par. Oleszyce/.

Najpierw udaliśmy się do miejsca urodzenia Św. Jana Pawła II – Wadowic. Dom rodzinny naszego papieża po renowacji robi imponujące wrażenie. Perfekcyjnie połączono tu izby mieszkalne z wkomponowanymi elementami multimedialnymi tworząc 3-kondygnacyjne muzeum przedstawiające życie i działalność Świętego, aż po zamknięcie powiewem Ducha Świętego Księgi Życia na Jego trumnie.

Z Wadowic udaliśmy się do Łagiewnik wstępując po drodze do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W Łagiewnikach nawiedziliśmy 2 Sanktuaria: związane z postacią Ojca Św. oraz S. Faustyny Kowalskiej – apostołki Bożego Miłosierdzia.  W Centrum Jana Pawła II uczestniczyliśmy we Mszy Św. odprawianej w naszej intencji przez „przewodnika duchowego”   pielgrzymki, ks. wikariusz Michała, w koncelebrze. Potem obiad, a w Godzinie Miłosierdzia - modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium. Podczas 4-godzinnego pobytu w Łagiewnikach można było  podziwiać w CJPII piękne ekspozycje oraz mozaiki autorstwa uznanego artysty włoskiego o. Marko Ivana Rupnika SJ, uczcić Relikwie Św. S. Faustyny, a co odważniejsi - wejść na którąś z wież.

Mimo deszczowej pogody wokół, nasza pielgrzymka szczęśliwie "przemykała pomiędzy". Wymodleni, pełni wrażeń, choć utrudzeni, o 19:30 dotarliśmy do Wielkich Oczu.

Za ten niedzielny czas i wspaniałą wspólnotę - Chwała Panu!

Anna

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018