Imieniny Ks. MichałaDnia 29 września obchodzimy święto Świętych Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Wikariusz Michał. W związku z tym po Mszy św przedstawiciele parafii, w imieniu całej naszej wspólnoty złożyli ks. Wikaremu życzenia imieninowe.

Księdzu Michałowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych na początek kapłaństwa. Aby odnalazł się w naszej parafii, a ze swojego kapłaństwa czerpał wiele łask i radości. Ponadto dużo zdrowia, szczęścia i radości. Aby św. Michał czuwał każdego dnia, by Duch Święty napełniał swoją mocą w czasie głoszenia Słowa Bożego.

W tradycji chrześcijańskiej Michał to pierwszy i najważniejszy z aniołów. Hebrajskie imię Mika'el znaczy "Któż jak Bóg". Według tradycji, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i do buntu namówił część aniołów, Archanioł Michał miał wystąpić i z okrzykiem "Któż jak Bóg" wypowiedzieć wojnę szatanom. W Piśmie świętym pięć razy jest mowa o Michale. Michał występuje jako najważniejsza osoba po Panu Bogu, jako wykonawca planów Bożych odnośnie ziemi, rodzaju ludzkiego i Izraela. Michał jest księciem aniołów, jest aniołem sądu i Bożych kar, ale też aniołem Bożego miłosierdzia. Św. Michał Archanioł jest patronem m.in., Anglii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Węgier i Małopolski, Łańcuta, Sanoka i Mszany Dolnej; ponadto także mierniczych, radiologów, rytowników, szermierzy, szlifierzy, złotników, żołnierzy. Przyzywany jest także jako opiekun dobrej śmierci.

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018