Spotkanie Domowego KościołaW dniu 3 IX w naszej parafii, pod troskliwy okiem Maryi odbył się Dzień Skupienia dla animatorów kręgów Domowego Kościoła Rejonu Radymno. Diecezjalny Moderator Domowego Kościoła - ks. Zbigniew Malec, przewodniczył Mszy św. Wskazał obecnym drogę powołania, którą warto pójść. W swoich małżeństwach powinniśmy dążyć do świętości i służyć Kościołowi swoim zaangażowaniem w sprawach parafii.

Dalszą część, prowadzący - para diecezjalna - Grażyna i Stanisław Czeplińscy przeznaczyli na temat: Odpowiedzialność par animatorskich za powierzone im kręgi.

Przypomniana została także droga życia w Domowym Kościele oraz rola Kapłana w życiu kręgu. Podczas pracy w grupach zastanawiano się nad cechami animatorów. Po wysłuchaniu konferencji i wspólnej modlitwie małżonkowie wyposażeni w szereg wskazówek, umocnieni błogosławieństwem, wyruszyli do pracy w swoich parafiach.

W dniu 30 IX kolejny raz u stóp Pani Wielkoockiej odbył się pierwszy w tym roku formacyjnym 2016/2017 Krąg Rejonowy Domowego Kościoła. Animatorzy 9 kręgów otrzymali błogosławieństwo i świece zapalone od Paschału - symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego - z rąk Moderatora Domowego Kościoła Rejonu Radymno, ks Józefa Florka.

Po wspólnej Mszy św. spotkanie przebiegło według stałego schematu, który obejmuje:
- dzielenie się życiem poszczególnych kręgów,
- część modlitewną,
- część formacyjną.
p. Joanna
   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018