Życzenia i podsumowanie 2016 roku

Życzymy wszystkim błogosławionego roku,
wielu łask Bożych
i opieki Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych
na każdy dzień nowego roku.

Ponadto dużo zdrowia, radości z życia
i bycia dobrymi dla innych.

Abyśmy nigdy nie zapominali o naszych korzeniach,
historii, tradycji i religii.

Aby słowa, które kiedyś towarzyszyły
naszej wspaniałej Ojczyźnie
były także mottem naszego życia:
Bóg, Honor, Ojczyzna.

Życzymy pokoju ducha,
jak i pokoju w naszej Ojczyźnie, Europie i świecie.

 
Podsumowanie roku 2016:
 • Sakrament chrztu - 16 dzieci (3 spoza parafii), 
 • Sakrament małżeństwa - 7 nowych rodzin  
 • Do Pana odeszło - 10 osób (+ 6 osób spoza parafii, razem 16),  
 • I komunia św.- 15 dzieci, 
 • Sakrament bierzmowania - 16 osób  
Zakończył się rok 2016. Przepełniony był on pięknymi wydarzeniami:
 • Rozpoczęliśmy nowy rok od Misterium Bożonarodzeniowe,
 • Rekolekcje parafialne (4-6 marca),
 • Triduum Paschalne, Wielkanoc (24-27 marca),
 • Abp. Adam Szal naszym nowym ordynariuszem,
 • I komunia święta  (15 maja),
 • Boże Ciało (26 maja),
 • XIX rocznica koronacji i bierzmowanie (5 czerwca),
 • ŚDM, wizyta młodzieży z Łotwy (22 lipca),
 • Festyn Rodzinny Akcji Katolickiej (7 sierpnia),
 • Pożegnanie ks. Krystiana Kosia (24 sierpnia),
 • Ks. Michał Bester naszym nowym Wikariuszem (25 sierpnia),
 • Odpusty parafialne (2 października i 8 grudnia).

Ks. Proboszcz w czasie kazania, na Mszy św. kończącej stary rok skierował podziękowania do wszystkich, którzy zaangażowali się w życie parafii. Począwszy od tych, którzy przyczynili się do życia parafii poprzez modlitwę, czytanie Słowa Bożego i śpiew. Za tych, którzy pracowali w kościele i przy plebani, którzy uczestniczyli w dekoracjach i sprzątaniach kościoła, którzy przynosili dary do kuchni i pracowali w kuchnii. Podziękowania skierowane były również za ofiary i składki pieniężne, wszystkie dane finansowe mogliśmy usłyszeć podczas ostaniej liturgii starego roku. Ks. Proboszcz zakończył kazanie słowami przeprosin dla wszystkich, którzy poczuli się urażeni.

My natomiast kierujemy Serdeczne Podziękowania, do wszystkich którzy odwiedzają, tak licznie naszą stronę parafialną, Do wszystkich z naszej parafii, z parafii sąsiednich, z całej Polski, a także z różnych części świata. Podziękowania należą się także tym, którzy przyczyniają się w tworzeniu tej strony. Zachęcamy także wszystkich do współtworzenia strony, kierowania uwag i propozycji na emaila. Liczymy ze grono odwiedzających w przyszłym roku będzie równie liczne, a nawet większe. W tym roku liczba osób odwiedzającą naszą stronę była imponująca ponad 50 000, a od początku istnienia nowej strony to już 267.500 wejść. Serdecznie dziękujemy!!!
   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018