20170129 oplatek lektorzyPrzebrzmiały już melodie kolęd, zniknęły urocze bożonarodzeniowe dekoracje. W naszej parafii ten ostatni tydzień okresu Świąt Bożego Narodzenia minął pod znakiem spotkań przy kolędzie i opłatku.

W niedzielę 29 stycznia odbyło się spotkanie parafialnych lektorów dorosłych. Po Mszy Świętej wieczornej zebraliśmy się w salce, gdzie ksiądz proboszcz poprowadził modlitwę, po czym wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem: „na szczęście, na zdrowie, niech Bóg błogosławi”.

Następnie zasiedliśmy do wspólnej „wigilijnej” kolacji. Długo rozbrzmiewał śpiew kolęd, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe pocztówki z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej i dedykacją księdza proboszcza.

Niech będą dzięki Panu Bogu za tych parafian, za ich dyspozycyjność, niezawodność i trzyletnie już wierne trwanie przy liturgii niedzielnej i świątecznej. Stanowią oni niewątpliwie „elitarną” grupę w naszym kościele. Mile widziane byłoby powiększenie liczebności tego grona o nowych „aktywistów”.

Na rozpoczynający się kolejny rok posługi „przy ambonce” - Szczęść Boże!

W czwartek 2 lutego na podsumowanie świątecznego nastroju POAK zorganizował spotkanie parafialnych seniorów. Tradycyjnie były opłatki, życzenia, co nieco do stołu. A potem rozbrzmiewał śpiew kolęd, któremu wytrwale przewodniczył ksiądz proboszcz.

Do siego roku!

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018