switowydzienchoregoTegoroczne obchody Dnia Chorych 11 lutego, w naszej parafii przebiegały wg ustalonego, sprawdzonego od lat scenariusza. Rozpoczęły się Mszą Św. o godz. 15.00 sprawowaną przez Ks. Proboszcza J. Florka, który w krótkiej homilii przedstawił genezę obchodów Światowego Dnia Chorych. Nawiązał do objawień M. B. w Lourdes, gdzie do czasów nam współczesnych mają miejsce cudowne uzdrowienia ludzi na ciele i duszy.

Dzień ten ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na życie Ojca Św. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

Szczególnym akcentem tej Eucharystii było udzielenie zebranym Sakramentu Chorych przez naszych kapłanów. Po uroczystej liturgii POAK zaprosił chorych do salki, gdzie miało miejsce miłe spotkanie przy obficie zastawionym stole. Wieczór upłynął w serdecznej, rodzinnej atmosferze wśród gwaru rozmów, wspomnień oraz śpiewu pieśni i piosenek.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Paniom, które, jak zwykle, chętnie pomogły w organizacji tego spotkania oraz wszystkim „gościom”, którzy tak licznie skorzystali z naszego zaproszenia.

Chwała Panu

 

Anna

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018