20170528 rocznica komunii 37Dnia 28 maja, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kolejny sakrament w swoim katolickim życiu przyjęli uczniowie klasy III. Ośmiu chłopców i sześć dziewczynek przyjęło do swojego serca Pana Jezusa. Natomiast uczniowie klasy IV szkoly podstawowej dziękowali w tym dniu, za dar pełnego uczestnictwa w Eucharystii, który trwa już od roku. 

O godzinie 9:00 uczniowie klasy trzeciej po raz pierwszy w pełni uczestniczyli w Eucharystii. Do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przystąpili oni po długim okresie przygotowań prowadzonym przez księży, nauczycieli i wychowawców, a przede wszystkim rodziców. Ostatnim etapem była spowiedź święta, którą także doświadczyli po raz pierwszy. Za te piękne dary, które otrzymały, dzieci podziękowały Panu Bogu i wszystkim którzy prowadzili i prowadzą ich w katolickim życiu. Pięknym symbolem są chleby, które dzieci niosły w darach ołtarza, a po liturgii zabrały do domu i spożyły z najbliższymi. Na sumie, o godzinie 11:00 swoje podziękowania za dar Komunii świętej, który dostąpili w tamtym roku, składali uczniowie klasy IV.  

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018