20170601 o Jozef ZborzilW dniach 1 - 3 czerwca trwały u nas rekolekcje przygotowywujące naszą parafię do uroczystości jubileuszowych, 350-lecia wyznania rzymskokatolickiego w naszej parafii, 20 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, 100 rocznicy objawień fatimskich i sakramentu bierzmowania młodzieży. Rekolekcje nie mógł poprowadzić nikt inny, jak tylko przedstawiciel zakonu Dominikanów, którzy w naszej parafii byli od 1667 roku, aż do 1929 r. Naszym rekolekcjom przewodniczył o. Józef Zborzil. Ojciec Józef urodził się w Jarosławiu, tutaj także był przeorem w klasztorze dominikanów od 2015 r., obecnie pełni posługę w Poznaniu. Ojciec Józef odwiedzał czasami nasze sanktuarium i jak sam powiedział na początku tych rekolekcji, bardzo pragnął tutaj głosić Słowo Boże.

Rekolekcje rozpoczęły się w czwartek Mszą św. z nauką ogólną. Po niej nastąpiło wystawienia Najświętszego Sakramentu, czuwanie prowadzone przez młodzież, ktore zakończył Apel Jasnogórski. W Piątek rekolekcje miały identyczny schemat, a po czuwaniu indywidualnym mogliśmy wspólnie adorować Pana Jezusa i wspominać Jana Pawła II, jego słowa i naukę. Trzeci dzień rekolekcji przypadł na pierwszą sobotę miesiąca. Po Liturgii Wigilii Zesłania Ducha Świętego, udaliśmy się w procesję różańcową z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszej wsi. Procesja przeszła obok Małego Rynku, przez ul. Leśną na Mielniki, następnie ulicą Zieloną był powrót do kościoła. Nabożeństwo podobnie jak w poprzednie dni zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

Ojcu Józefowi dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże, które do nas skierował, za przygotowanie nas do parafialnych uroczyści.

(foto: https://jaroslaw.dominikanie.pl/)

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018