20170604 bierzmowanie 133Dnia 4 czerwa, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o godzinie 12:00 na ołtarzu polowym odbyła się Uroczysta Msza święta Jubileuszowa; 350-lecia wyznania rzymskokatolickiego w naszej parafii, 20 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, 100 rocznicy objawień fatimskich I sakramentu bierzmowania młodzieży z dekanatu Radymno II. Naszym uroczystościom przewodniczył, homilię wygłosił oraz sakramentu bierzmowania udzielił Ks. Biskup Stanisław Jamrozek, wraz z koncelebrujacymi tę uroczystość kapłanami.     

W 1667 roku do swoich włości Andrzej Modrzewski sprowadził zakon dominikanów, tego samego roku rozpoczęła się budowa kościoła i klasztoru w Wielkich Oczach. Budowa zakończyła się w 1684 roku, rok wcześniej Modrzewski zginął w Bitwie pod Wiedniem. Kościół konsekrowany był dopiero w 1740r. Aż do 1929r. gospodarzami tego miejsca byli Dominikanie, nastepnie parafię objęli księża diecezjalni. Podczas konsekracji kościół otrzymał tytuł Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz św. Andrzeja Apostoła.

We wnętrzu świątyni znajdował się cudowny obraz Matki Bożej, który w 1613r. namalował Franciszek Śniadecki. Obraz słynący z łask i cudów, dzięki staraniom biskupów przemyskich został ukoronowany przez papieża Jana Pawła II w Krośnie, dnia 10 czerwca 1997r. Co roku dziękujemy za dar koronacji obrazu naszej Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. Podczas tych uroczystości sakrament bierzmowania otrzymuje młodzież. W tym roku sakrament ten otrzymała młodzież z 10 parafii naszego dekanatu. 

 

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018