2017 10 09 12.56.57 1193x671W święto Matki Bożej Różańcowej, 7 października, wierni zebrali się wzdłuż granic naszej Ojczyzny, aby modlić się o ratunek i pokój dla świata i dla naszej Ojczyzny. W naszej świątyni, ze względu na nasze przygraniczne położenie, również odbyła się akcja modlitewna "Rózaniec do granic". Wierni przybyli do naszego Sanktuarium z całej Polski, aby wspólnie modlić się w 100 rocznicę Objawień Fatimskich, 140 rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie 

Kościół wypełniony po brzegi, szczelnie zapełniony plac przykościelny, tak w sobotę wyglądała nasza świątynia. Tysiące wiernych przybyło do naszej świątyni, aby wspólnie odmówić różaniec. Wierni przybyli z różnych zakątków Polski, zaczynając od grup z naszego dekanatu, archidiecezji przemyskiej, sąsiedniej diecezji, duża grupa parafian z miejscowości Prusy (okolice Krakowa), grupa z Warszawy, z innych miejscowość, a także pojedyncze osoby np. z Wrocławia czy Gdańska. Wszystkim dziękujemy za przybycie, a przede wszystkim, za włączenie się do wspólnej modlitwy. Modlitwy, której główną intencją była: o pokój na świecie, o pokój i jedność w naszej Ojczyźnie, modliliśmy się o przebłagania za wszystkie grzechy, ponadto za imigrantow, wszystkich którzy potrzebują naszej modlitwy.

Modlitwy, która wzbudziła tyle ''kontrowersji" i hejtu. Mówiono, zarówno przed, jak i po akcji, że to "cyrk", "hipokryzja", obrażano i wyzwano organizatorów, znane osoby, które promowały akcję, uczestników, śmiano się z modlitwy i wiary, a w sieci krąży fotomontaż, który przedstawia modlacych się nad Bałtykiem, a za nimi leży martwe syryjskie dziecko, pokazujący "brak uczuć u modlacych się". To klamstwo, a jaka jest prawda? Ci, którzy modlili się wiedzą jak było i o co się modliliśmy. Swoje oburzenie wyrażają głównie Ci, którzy bronią niby wolności słowa, uczuć, demokracji. Bronią, chociaż nie znają czym one są, jak definiuje się te wartości, skoro sami krzyczą, jeżeli ktoś dobrowolnie, z własnej woli, z wiary i pokojowo bierze udział w pięknej inicjatywie. 

Naszą modlitwę rozpoczęliśmy od wspólnego śpiewu i odsłonięcia obrazu naszej Matki, Pocieszycielki Strapionych. Ksiądz Proboszcz przywitał wszystkich gości, a następnie o godzinie 11:00 w koncelebrze z kilkunastoma księżmi przewodniczył uroczystej Mszy świętej. Po Eucharystii wielbiliśmy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Modlitwie przewodniczył ksiądz Wikariusz wraz z grupom OAZY. Po chwili przerwy przeznaczonej na posiłek, z figurą Matki Bożej Fatimskiej i obrazem Matki Częstochowskiej część pielgrzymów udała się do wsi Skolin, a druga grupa do Żmijowisk. W drodze zaczęliśmy odmawiać różaniec, po 2 km procesji tuż przy granicy zatrzymaliśmy się, aby tam celebrować naszą modlitwę. Między kolejnymi częściami różańca, o godzinie 15:00 odmówiliśmy także Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wracając do kościoła odmówiliśmy ostanią (czwartą) część różańca. Z błogosławieństwem wszyscy zebrani udali się do swoich domów.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. Wszystkim wiernym, którzy przybyli z naszej parafii, z różnych miejsc naszej diecezji, diecezji sąsiedniej, wszystkich pielgrzymom z całej Polski, aby wspólnie się modlić. Wszystkim, którzy pomagali w organizacji tej akcji w naszej parafii, władzy, OSP, policji, pogotowiu, wszystkim, którzy przygotowywali poczęstunek dla pielgrzymów i wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób nas wsparli.


Zdjęcia z uroczystości znajdują się w galerii. 

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018