16508 01PIĘĆ LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ 
Tak, to już pięć lat minęło 2 lutego, odkąd w  naszej parafii udało się zorganizować oprawę liturgiczną Eucharystii: niedzielnych i świątecznych z udziałem dorosłych  lektorów. Pierwsza grupa liczyła 31 parafian. Niejednokrotnie z tremą i obawą, lecz również z niemałą satysfakcją  stawaliśmy przy ambonce. Było to wielkie novum w przemyskiej archidiecezji, zadziwialiśmy inne parafie. Po 5 latach można śmiało stwierdzić, że warto było, daliśmy radę i nadal trwamy. Jak podkreśla Ks. Proboszcz, być lektorem to wielki honor. Przynajmniej raz w miesiącu mamy zaszczyt podejść do ołtarza i czytać Słowo Boże.

Z biegiem lat  liczebność i skład grupy ulegały zmianom z różnych powodów najczęściej  zdrowotnych lub osobistych. Obecnie „ w gotowości „  są 43 osoby, 18 dotrzymało kroku od początku. Należy zauważyć dyspozycyjność i odpowiedzialność lektorów za dzieło, któremu służymy,  Minął czas ustalania „dyżurów” na telefon, potrafimy bez trudu dostosować  uczestnictwo we Mszy Św. do  udziału w liturgii wg miesięcznego harmonogramu, a w razie potrzeby zorganizować zastępstwo.

Każdego roku w okresie Bożonarodzeniowym spotykamy się przy opłatku i kolędzie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby powspominać,  podzielić się doświadczeniami i wrażeniami.

Na dalszy trud

- Szczęść Boże

                                                                             Edyta P

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018