W sobotę 23 czerwca odbyła się pielgrzymka parafialna  do Markowej. Rozpoczęła się Mszą Św. o godz. 7.30, po czym autokarem wyruszyliśmy w drogę pod przewodnictwem naszego Ks. Proboszcza. Wstąpiliśmy do Bazyliki Kolegiackiej Ducha Świętego w Przeworsku, gdzie nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Grobu, a Ks. Proboszcz opowiedział historię i opisał elementy wystroju tego miejsca.

O godz. 10.00 byliśmy już u celu w  Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej. Przewodnik przedstawił nam tło historyczne  wydarzeń oraz tragiczny los rodziny poświęcającej swoje życie dla ratowania Żydów. W Muzeum mogliśmy podziwiać  licznie zgromadzone multimedialne elementy pozwalające przybliżyć  zwiedzającym  tamte czasy okupacji.

Kolejnym etapem naszego pielgrzymowania było nawiedzenie w Krzemienicy grobu Śp. Ks. Józefa Kluza, wieloletniego naszego Proboszcza, tu odbyliśmy modlitwy za  zmarłego kapłana. Na dłuższy postój zatrzymaliśmy się w Łańcucie. Można było odpocząć na terenie parku zamkowego lub zrobić drobne zakupy.

Zwieńczeniem  pielgrzymki było  symboliczne świętowanie 30 rocznicy święceń kapłańskich naszego Ks. Proboszcza., Były  życzenia, kwiaty i tort, a Jubilat  zaprosił   wszystkich na wspólne kiełbaski z grilla.

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom  za wspólnie spędzony czas i podjęty  trud pielgrzymowania.

P. Ania

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018