2018 08 20 06.35.08 379x1124Sobota 11 sierpnia była kolejnym dniem Nowenny w intencji Ojczyzny przed 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości. W naszej parafii miał on szczególny przebieg. O godz. 17.00  uczestniczyliśmy we Mszy Św., a po niej w modlitwie za Ojczyznę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie licznie zgromadziliśmy się w kaplicy, gdzie odbył się Koncert Pieśni Patriotycznej pod hasłem „ Śpiewam mojej Ojczyźnie” w wykonaniu parafian.

 Jako pierwsi  wystąpili mieszkańcy DPS -  Słoneczne Promyki:  Ania, Ewelina, Krysia, Magda, Zuzia, Marek i Tomek  pod przewodnictwem P. Eweliny. Zaprezentowali utwory: „Matko o twarzy  czarnej” i „ Z młodej piersi się wyrwało” z podkładem muzycznym z mp3. Następnie młodzież oazowa wykonała 3 pieśni w wersji wokalno instrumentalnej: „Jak długo w sercach naszych”, „Przybyli ułani”,  „Płynie Wisła , płynie” oraz  w wersji instrumentalnej  „O mój rozmarynie”. W tej grupie wystąpili: Ania /skrzypce/, Kamil /akordeon/ oraz jako wokal  Kinga, Kinga, Martyna, Przemek, a także 4 małych dzieci. Z kolei głos zabrała a`capella solistka P. Sabina, wykonała 3 utwory: ”Uwierz Polsko”, „Gdzie są chłopcy z tamtych lat” i „Maranatha”. Na zakończenie P. Maria wraz z Ks. Proboszczem zaśpiewali piosenkę „ O mój rozmarynie” /tym razem wokal/. Wszyscy otrzymali gromkie brawa  za wspaniałe wykonanie utworów.

Podsumowaniem tego dnia było spotkanie parafian przy kiełbaskach z grilla, słodkościach i napojach. Temu integracyjnemu spotkaniu towarzyszył śpiew pieśni patriotycznych, wyśpiewaliśmy wszystkie teksty  ze specjalnie przygotowanych śpiewników.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim :

-  wykonawcom  wraz z gratulacjami  odwagi i trafnego  wyboru repertuaru,

-  Ks. Proboszczowi, P. Agnieszce - kierownik CK, S. Wiesławie,  P. Rafałowi,  strażakom i gospodyniom za wkład pracy w przygotowanie i uświetnienie  tego patriotycznego spotkania,

-  uczestnikom za udział w tym przedsięwzięciu.

P. Ania

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018