2018 11 08 07.12.58 1291x96911 października był ostatnim dniem Nowenny za Ojczyznę przed  100 rocznicą Odzyskania Niepodległości. W ten drugi czwartek miesiąca nasz POAK odbywał comiesięczne  spotkanie formacyjne.  Realizując ideę  spotkań integracyjnych zgodnie z planem pracy  zaprosiliśmy członków AK z terenu naszego dekanatu Radymno II.

 

Na godz. 17.00 wszyscy zgromadziliśmy się na Mszy Św. celebrowanej przez  kustosza naszego Sanktuarium, proboszcza parafii,  Asystenta POAK ks. Józefa Florka, a po liturgii na modlitwie różańcowej w intencji Ojczyzny. W oprawie liturgicznej oraz prowadzeniu różańca  aktywnie zaangażowali się  członkowie AK z poszczególnych parafii.

Po nabożeństwie zebraliśmy  się w salce parafialnej przy kominku. Tu odbyło się wspólne spotkanie formacyjno- patriotyczne wg stałych punktów programowych. Hasłem wiodącym tego spotkania był dar pobożności.  W ramach kwadransa ewangelicznego ks. Asystent odczytał fragment P.Św. o faryzeuszsu i celniku, po czym  dokonał obszernej interpretacji tych postaw ludzkich oraz trzeciej: każdej po części. Referat formacyjny wygłosiła pani Cecylia Stawarska. Po krótkiej dyskusji głos zabrała pani Cecylia Baran, odpowiedzialna za prace w Archiprezbiteracie Jarosławskim, podając zebranym aktualne ogłoszenia.

Następnie zaprosiliśmy wszystkich  na agape przy dźwiękach melodii patriotycznych z laptopa. Po posiłku  rozbrzmiewał gromki śpiew  pieśni patriotycznych i religijnych wg parafialnego śpiewnika w wykonaniu wszystkich uczestników.

Apelem jasnogórskim i  kapłańskim błogosławieństwem zakończyliśmy nasze spotkanie.

Bogu Najwyższemu niech będą dzięki za ten radosny czas wspólnoty, modlitwy i pieśni.

P. Ania 

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018