imagesRok 2018 można podsumować wezwaniami: Bóg i Ojczyzna. Słowa zaczerpnięte z dewizy Wojska Polskiego "Bóg, Honor, Ojczyzna", odzwierciedlają przebieg całego minionego roku. W pierwszej kolejności uczestniczyliśmy w licznych wydarzeniach religijnych, liturgiach, nabożeństwach, spotkaniach duszpasterskich. Jednocześnie dziękując także za 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.      

Głównymi uroczystościami były święta Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia, odpusty parafialne, rocznica koronacji - podczas której młodzież otrzymała sakrament bierzmowania, również dzieci przystąpiły do swojego kolejnego sakramentu, przyjmując do swojego serca Pana Jezusa pod postacią Chleba. W czasie wakacji w naszej wspólnocie nastąpiła zmiana Wikariuszy. Pożegnaliśmy ks. Michała, który przebywał z nami 2 lata, a przywitaliśmy ks.Sebastiana. W naszych modlitwach nie zapominaliśmy również o naszej Ojczyźnie.  W nabożeństwach każdego 11 dnia miesiąca modliliśmy się w intencji Polski.   

W 2018 roku do wspólnoty Kościoła w naszej świątyni włączonych zostało poprzez sakrament chrztu 17 dzieci, do Pana odeszło 12 osób, a 9 par zawarlo sakrament małżeństwa. Do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 21 dzieci, sakrament bierzmowania otrzymało 19 osób.  

 


Główne wydarzenia 2018 roku w naszej parafii:

 - styczniowe  spotkania opłatkowe grup działających w naszej parafii

- 14 stycznia - koncert chóru "Jarosław" w naszej świątyni

-  2 lutego - 5-lecie działania lektorów w naszej parafii 

-  16-18 marca - Wielkopostne rekolekcje 

-  29 marca-1 kwietnia  -  Triduum Paschalne 

-  20 maja  -  I Komunia święta i  Rocznica I Komunii św 

-  10 czerwca -  Uroczystości Jubileuszowe oraz Sakrament bierzmowania 
 
-  5 sierpnia - pożegnanie Ks. Michała 
 
-  11 sierpnia - "Śpiewamy naszej Ojczyźnie" 

-  15 sierpnia  -  Wniebowzięcie NMP,  parafialne dziękczynienie za plony  

-  25 sierpnia - Ks. Sebastian zostaje Wikariuszem w naszej parafii 

-  7 października  -  odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej 

-  2 listopada  -  Dzień Zaduszny, Msza święta w języku łacińskim

- 11 listopada - 100-lecie Odzyskania Niepodległości 

-  8 grudnia  -  odpust parafialny  ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP  

-  25 grudnia  -  Boże Narodzenie

                           
 
   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018