„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili..” ,

/ Mt 25,40/

 

Skończył się kolejny rok, nadszedł czas rozliczeń , pora więc na krótkie podsumowanie udziału parafialnej społeczności  w szczytnej akcji „ makulatura na misje”. Minęło właśnie 5 lat naszego w niej udziału.

Akcję zbiórki makulatury na rzecz budowy studni  na terenach misyjnych  zainicjowała w 2013 roku Grupa Charytatywna przy Sanktuarium Grobu Pańskiego w Przeworsku, jej pomysłodawczynią jest p. Anna Śmiałek,  zaś koordynatorem  p. Ryszard Łuczyk.

W naszej parafii organizatorem przedsięwzięcia jest Akcja Katolicka . Pierwszą zbiórkę przeprowadziliśmy wiosną 2014 roku i od tej pory co najmniej 2 razy do roku odbywa się odbiór surowca . W ciągu 5 lat uzbieraliśmy pokaźną ilość makulatury – ok.  28 ton. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie parafian służących w ten sposób temu pięknemu  celowi.  Zbiórka makulatury  na okres zimowy została zawieszona ze względu na brak miejsca składowania. Stąd prośba do wszystkich   ludzi dobrej woli i otwartego serca o gromadzenie cennego surowca  na terenie własnej posesji, a o stosownej porze wiosną akcja zostanie wznowiona. Z pewnością nie pozostaniemy głusi na potrzeby ludności Afryki,  wszak są wciąż na ziemi miejsca, gdzie kubek czystej wody pozostaje dla człowieka nieosiągalnym dobrem.

Dotychczas wybudowano z naszym udziałem 21 studni /2 w trakcie realizacji/ w następujących krajach:

  1. Sudan Południowy – 1 studnia,
  2. Madagaskar -  6 studni,
  3. Zambia – 2 studnie,
  4. Czad  - 11 studni,
  5. Kamerun – 1 studnia.

Z życzeniami obfitego Bożego Błogosławieństwa u progu Nowego Roku

Anna

Szczegółowy wykaz studni na misji – w gablocie przy kościele.

   

Msze Święte  

Niedziele i święta
7:00, 9:00, 11:00, 15:00

Dni powszednie
18:00

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018