GALERIA  

   

VCNT - Visitorcounter  

Dzisiaj 44

Wczoraj 64

Week 467

Miesiąc 1039

Razem 508858

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

   

Obraz na stronie 20200825_loga_alejka.png

Zakończono realizację projektu pn. "Podniesienie walorów turystycznych gminy poprzez utworzenie alejki spacerowej w miejscowości Wielkie Oczy", finansowanego w ramach PROW na lata 2014-2020, w zakresie poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Koszt realizacji projektu wyniósł ok. 245 tys. zł z czego 90% to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Aleja mieści się w pobliżu Sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych – miejsca kultu i zabytkowej architektury. Projekt obejmował wykonanie alejki z kostki brukowej wraz z dostawą i montażem elementów małej architektury oraz zagospodarowaniem terenu oraz budowę altany drewnianej wolnostojącej wraz z grillem z cegły i kamienia. W obrębie alejki znajdują się m.in. ławki, kosze na śmieci mocowane na stałe, stojaki na rowery oraz nasadzenia drzewne. To miejsce z niezwykłym klimatem, przy budowie którego wykorzystano naturalne ukształtowanie terenu.

Aleja spacerowa przy Sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach stała się kolejnym miejscem atrakcyjnym turystycznie na terenie gminy. Można tu zostawić rowery i poświęcić czas na zwiedzanie. Doskonałą okazją ku temu jest np. wybranie się w pieszą wędrówkę w ramach questu "Spacer z Modrzewskim po Wielkich Oczach". Alejka służyć ma także turystom, którzy licznie odwiedzają gminę przez wzgląd na to, że przebiega tędy wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Turyści skoncentrowani na przemierzeniu szlaku zwracają uwagę na atrakcje, które znajdują się w bezpośrednim jej sąsiedztwie. Rzadko zatrzymują się w danej miejscowości. Aby zatrzymać ich na dłużej tworzone są takie miejsca jak wspomniana aleja.

Turystów przybywa i przybywać będzie, dlatego zaplecze dla nich jest już całkiem niezłe. W Łukawcu i Wielkich Oczach działają restauracje, jest też gdzie przenocować. Były to kiedyś główne problemy związane z ruchem turystycznym. Do końca roku będzie się też można zatrzymać przy zbiorniku rekreacyjnym, który powstanie także w ramach wniosku z PROW.

Operacja zrealizowana została dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania "Rozwój Ziemi Lubaczowskiej".

MR/AS

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

Zdjęcia alejki przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach

   

Msze Święte  

Niedziele i święta

7:00, 9:00, 11:00, 15:00

7:30, 10:30, 15:00 (wakacje)

Dni powszednie

17:00 (okres zimowy)

18:00 (okres letni)

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018