Miesiąc 1912

Niedziela, 18 stycznia była dla AK Dekanatu Radymno II dniem spotkania opłatkowo-kolędowego. Tym razem  miejscem świętowania była parafia Wielkie Oczy. O godz. 14.00 zgromadziliśmy się licznie w uroczym Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, by uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w naszej intencji przez ks. Asystenta POAK, Kustosza i Proboszcza parafii Józefa Florka.

Ks. Asystent w homilii nawiązał do potrzeby poszukiwania drogi, która prowadzi nas do wspólnoty z Jezusem. Mocna więź z Panem Jezusem jest koniecznym warunkiem skutecznego działania dla Królestwa Bożego. Zamieszkanie z Jezusem w Domu Ojca jest naszym zadaniem i ostatecznym celem.

W oprawie  Mszy Św. wzięli udział:

Liturgia Słowa:
I czytanie: Cecylia (POAK Laszki)
II czytanie: Mariusz (POAK Wielkie Oczy)

Psalm: Anna (POAK Wielkie Oczy)

Modlitwa wiernych: Jolanta (POAK Wietlin)

Dary oltarza:
Chleb:  Józefa (POAK Moszczany)
Wino: Józef (POAK Korczowa)
Patena: Grażyna (POAK Miękisz Nowy)
Ampułki: Franciszek (POAK Miękisz Stary)

Oprawa muzyczna: organista Kamil

Po Mszy Św. kontynuowaliśmy spotkanie w salce parafialnej z kominkiem. Najpierw zabrzmiała pierwsza kolęda, a po niej ks. Józef przeprowadził krótką wspólna modlitwę. Dzieląc się wzajemnie opłatkiem składaliśmy sobie życzenia zdrowia, a nade wszystko obfitości bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na kolejny rok życia i pracy w naszym Stowarzyszeniu. Gdy zajęliśmy miejsca przy pięknie ustrojonych stołach, wkroczyła parafialna schola pod przewodnictwem Kamila z krótkim koncertem kolędowym. Na stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy: barszcz, pierogi, gołąbki, maczka z grzybów, a nawet kutia oraz słodkości i owoce. Konsumpcji towarzyszył gwar rozmów i śpiew kolęd ze specjalnie na tę okazję przygotowanych śpiewników. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej, serdecznej atmosferze, a każdy uczestnik otrzymał  pamiątkową kartkę z wizerunkiem Wielkoockiej Królowej i podziękowaniem za wspólnie spędzony czas.

Bogu Najwyższemu niech będą dzięki za ten radosny czas modlitwy i wspólnoty. W imieniu wszystkich zebranych Cecylia - przedstawiciel zarządu DIAK, wyraziła wdzięczność ks. Asystentowi Józefowi za ofiarę Mszy Św., skierowane do nas nauczanie i tak serdeczne przyjecie gości na terenie parafii, a nam członkom POAK w Wielkich Oczach podziękowała za perfekcyjne pod każdym względem przygotowanie  wspaniałej uroczystości i niepowtarzalny, rodzinny klimat.

Wszystkim, gościom oraz gospodarzom za całokształt tego pięknego spotkania - szczere i serdeczne BOG ZAPŁAĆ!