20160402 11rocznica JP2W sobotę 2 kwietnia, jak każdego 2-go dnia miesiąca odbyło się w naszej parafii Czuwanie Papieskie do pamiętnej godziny 21:37.

Tego roku wypadło to dokładnie po 11 latach od tamtej szczególnej soboty, wigilii święta Bożego Miłosierdzia, gdy nasz umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II odchodził do Domu Ojca.

W kościele zgromadziła się wielka rzesza parafian. Tak, jak w tamtej chwili trwaliśmy na modlitwie. Tym razem czuwanie przeprowadzili członkowie  POAK wraz z młodzieżą, na czele z Ks. Asystentem, Proboszczem J. Florkiem i organistką Marzeną. Przypomnieliśmy krótko historię życia Św. Jana Pawła, Jego działalność oraz znaczenie tego pontyfikatu dla kościoła i ludzkości. Podkreśliliśmy zwłaszcza jedno z największych dzieł J.P. II – rozpropagowanie w świecie kultu Bożego Miłosierdzia oraz ustanowienie święta wg polecenia Jezusa danego S. Faustynie.

"Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść Iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście" /Jan Paweł II, Kraków, 17.08.2002/ (Dzienniczek, nr 1732)

Ks. Proboszcz  odnowił na zakończenie Akt Jana Pawła II zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu:

"Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy  świata i każdego człowieka.

Pochyl się nad grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego Miłosierdzia, aby w Tobie Trójjedyny  Boże, zawsze odnajdywali źrodło nadziei.

Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twego Syna, miej miłosierdzie dla nas  i całego świata."

Następnie przy śpiewie Barki odbyło się ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła, po czym udaliśmy się ze zniczami przed ołtarz polowy, gdzie zostały ustawione na wzór herbu papieskiego.