GALERIA  

   

VCNT - Visitorcounter  

Dzisiaj 21

Wczoraj 59

Week 335

Miesiąc 1139

Razem 506246

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

   

20160402 11rocznica JP2W sobotę 2 kwietnia, jak każdego 2-go dnia miesiąca odbyło się w naszej parafii Czuwanie Papieskie do pamiętnej godziny 21:37.

Tego roku wypadło to dokładnie po 11 latach od tamtej szczególnej soboty, wigilii święta Bożego Miłosierdzia, gdy nasz umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II odchodził do Domu Ojca.

W kościele zgromadziła się wielka rzesza parafian. Tak, jak w tamtej chwili trwaliśmy na modlitwie. Tym razem czuwanie przeprowadzili członkowie  POAK wraz z młodzieżą, na czele z Ks. Asystentem, Proboszczem J. Florkiem i organistką Marzeną. Przypomnieliśmy krótko historię życia Św. Jana Pawła, Jego działalność oraz znaczenie tego pontyfikatu dla kościoła i ludzkości. Podkreśliliśmy zwłaszcza jedno z największych dzieł J.P. II – rozpropagowanie w świecie kultu Bożego Miłosierdzia oraz ustanowienie święta wg polecenia Jezusa danego S. Faustynie.

"Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść Iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście" /Jan Paweł II, Kraków, 17.08.2002/ (Dzienniczek, nr 1732)

Ks. Proboszcz  odnowił na zakończenie Akt Jana Pawła II zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu:

"Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy  świata i każdego człowieka.

Pochyl się nad grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego Miłosierdzia, aby w Tobie Trójjedyny  Boże, zawsze odnajdywali źrodło nadziei.

Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twego Syna, miej miłosierdzie dla nas  i całego świata."

Następnie przy śpiewie Barki odbyło się ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła, po czym udaliśmy się ze zniczami przed ołtarz polowy, gdzie zostały ustawione na wzór herbu papieskiego.

Anna


Zdjęcia

   

Msze Święte  

Niedziele i święta

7:00, 9:00, 11:00, 15:00

7:30, 10:30, 15:00 (wakacje)

Dni powszednie

17:00 (okres zimowy)

18:00 (okres letni)

   

Kalendarz liturgiczny  

   

archidiecezja-przemyska

   
© Parafia Wielkie Oczy 2013-2018