Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterskie - 9 kwietnia 2017 r.

Od poniedziałku do środy Msze św. są o godz. 18:00. Od godz. 17:30 do 18:00 okazja do spowiedzi. Każdego kto nie ma przeszkody zapraszamy do sakramentu pokuty. Każdy kto przyjedzie później, także może umówić się, przyjść i skorzystać z sakramentu pokuty.

W poniedziałek można jeszcze przynieść makulaturę na studnie w Afryce i złożyć w stodole plebańskiej. Wcześniej zebrana makulatura nie zmieściła się na jeden samochód, i przyjedzie on ponownie.

Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o sprawy kuchni parafialnej, którzy przynoszą różne rzeczy, którzy dbają o porządek w kuchni parafialnej.

W najbliższy czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, trzy święte dni, dni męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Wszystkie osoby czynnie zaangażowane w liturgię Triduum Paschalnego, czytające Słowo Boże lub modlitwę wiernych prosimy o zgłoszenie się do zachrystii.

Prosimy Strażaków aby zaciągnęli swoją wartę przy Bożym Grobie.

Pierwszy dzień Świętego Triduum Paschalnego, nazywany Dniem Ofiary Pana, rozpoczyna się (wg rachuby czasu obowiązującej w czasach Pana Jezusa) w Wielki Czwartek o zachodzie słońca i kończy w Wielki Piątek o zachodzie słońca.

Wielki Czwartek:

• Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 19:00 (upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa),
  • adoracja w Ciemnicy do godz. 24:00 (od 23:00 do 24:00 adoracja będzie prowadzona - będzie to tzw. Godzina Miłosierdzia).

Wielki Piątek:

• wznowienie adoracji w Ciemnicy o godz. 7:00,
  • Droga Krzyżowa – 9:00,
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia i początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia – 15:00,
  • Liturgia Męki Pańskiej – godz. 17:00,
  • adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24:00.

Drugi dzień Świętego Triduum Paschalnego, nazywany Dniem Spoczynku Pana, rozpoczyna się w piątek o zachodzie słońca i kończy w sobotę o zachodzie słońca.

Wielka Sobota:

• wznowienie adoracji przy Bożym Grobie o godz. 7:00,
  • święcenie pokarmów w kościele – o godz. 8:00 i 12:00,
  • święcenie pokarmów w Żmijowiskach i Wólce Żmijowskiej – godz. 9:00,
  • święcenie pokarmów w Skolinie i Czaplakach – godz. 10:30,
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna do Bożego Miłosierdzia – 15:00.

Trzeci dzień Świętego Triduum Paschalnego, nazywany Dniem Zmartwychwstania Pana, rozpoczyna się o zachodzie słońca w sobotę i kończy o zachodzie słońca w niedzielę. W sobotę po zachodzie słońca przeżywamy najważniejszą ze wszystkich liturgii, liturgię Wigilii Paschalnej, do której przygotowujemy się przez cały Wielki Post. Podczas liturgii odnawiamy swoje przyżeczenia chrzcielne, tzn. przyrzekamy, że chcemy ten następny rok przeżyć w łączności z Jezusem Chrystusem (przynosimy świece).

Wielkanoc:

• Liturgia Wigilii Paschalnej (Wielka Sobota) – godz. 20:00,
  • Procesja Rezurekcyjna i Msza św. – godz. 6:00,
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna do Bożego Miłosierdzia – 10:30,
  • pozostałe Msze św. w Niedzielę Wielkanocną – 11:00 i 15:00 (bez Nieszporów).

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, bez mięsa, jeden posiłek do sytości i dwa lekkie. Kto potrafi i chce może pościć zupełnie nic nie jedząc, może też pościć o tylko o wodzie i chlebie. W sobotę też zachęcamy do zachowania postu, wszczemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W Poniedziałek Wielkanocny msze są o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Jeżeli będzie ładna pogoda, nie będzie padać, to po Mszy św. o godz. 11:00 idziemy z procesją, jeśli będzie padać to w kościele odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwy nowennowe.

W następne dni nowennna przed Świętem Miłosierdzia będzie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30.

Bóg zapłać za generalne sprzątanie kościoła, plebanii i kaplicy w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu prosimy następujące osoby:

• poniedziałek: Jolanta Borchowiec i Stanisława Pichalska,
  • sobota (po Wigilii Paschalnej): Zofia Wilczyńska, Stanisława Słysz i Marek Dewojno.

Ofiary na potrzeby kościoła:

• Karolina Baran (Skolin),
  • ofiarodawca anonimowy (Wielkie Oczy).

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Prosimy oczyścić groby na cmentarzu w poniedziałek, jeśli ktoś ma w planie, ponieważ przed świętami musimy wywieźć śmieci.

Spotkania duszpasterskie:

• środa po Mszy św. - zbiórka ministrantów.

Wszystkim naszym parafianom i dobroczyńcom, sympatykom oraz gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz obfitych łask.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.