I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie - 3 grudnia 2017 r.

Dzisiaj jest I niedziela miesiąca,o godz. 15:00 jest nowenna do Matki Bożej (zachęcamy do pisania próśb i podziękowań), zmiana tajemnic i Msza św. wieczorna.

Rozpoczęliśmy dzisiaj nowy rok kościelny który jest zatytułowany: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Przez cały rok, co miesiąc, zasadniczo 2 dnia każdego miesiąca, będzie Msza św. wieczorna, po mszy będzie konferencja, nauka rekolekcyjna o Duchy Świętym i o jego darach, a potem będziemy przyzywać Ducha Świętego, będziemy się modlić aby Duch Święty wstąpił na nas i ożywił naszą wiarę, będzie Wieczór Uwielbienia.

Od jutra rozpoczynamy roraty, będą o godz. 17:00. Roraty są zatytułowane "Strażnik skarbów" i są o świętym Józefie. Dzieci prosimy o przyniesienie lampionów i karteczek z imieniem i nazwiskiem. Zapraszamy dzieci, rodziców i wszystkich parafian.

We wtorek, 5 grudnia w naszej parafii jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W całej naszej diecezji, w każdym dniu, w dni zwyczajne, gdzieś w jakimś kościele jest całodzinna adoracja.
O godz. 7:00 jest Msza św., po mszy jest wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adorują:

• 8:00-9:00 - Żmijowiska i Wólka Żmijowska,
  • 9:00-10:00 - ul. Krakowiecka,
  • 10:00-11:00 - ul. Modrzewskiego,
  • 11:00-12:00 - ul. Leśna wraz z blokami,
  • 12:00-13:00 - ul. Łukawiecka,
  • 13:00-14:00 - ul. Zielona, ul. Mielniki,
  • 14:00-15:00 - ul. Rynek, ul. Kazimierza, ul. Krótka,
  • 15:00-16:00 - siostry i księża,
  • 16:00-17:00 - Skolin i Czaplaki.

O godz. 17:00 są roraty, po roratach jest pierwsza konferencja o Duchu Świętym. Będziemy korzystać z encykliki Ojca św., świętego Jana Pawła II "Dominum et Vivificantem" - "Pana i Ożywiciela". Po konferencji jest Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym z Łańcuta.

We środę po roratach jest w kościele św. Mikołaj.

We czwartek jest pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 16:00 do 17:00 będzie okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź przedświąteczna będzie w późniejszym terminie.

W najbliższy piątek jest uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, są to imieniny naszej parafii, naszej wspólnoty. Starajmy się w tym dniu być w kościele. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 11:00. Dla tych którzy nie mogą być na sumie, będzie Msza św. o godz. 17:00.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia kościelnego. W tym tygodniu do sprzątania prosimy następujące osoby:

• poniedziałek: Bernadyna Knap, Stanisława Nessel, Maria Głuszyk i Lucyna Rogowska,
  • sobota: Janina Sawińska i Stanisława Dec.

Ofiary na potrzeby kościoła i opał złożyły:

• Bogusława Kuzyk (Wielkie Oczy),
  • Zofia Cyran (Wólka Żmijowska).

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Opłatki będą roznoszone w następującej kolejności:

• poniedziałek i środa - Wólka Żmijowska i Żmijowiska,
  • czwartek i sobota - Czaplaki i Skolin.

Spotkania duszpasterskie:

• środa - zbiórka ministrantów po Mszy św.,
  • piątek - spotkanie Oazy dzieci o 15:30 i Msza św.,
  • piątek - Msza św. i spotkanie Oazy grupa młodzieżowa.

Dzisiaj młodzież z Oazy rozprowadza ozdoby świąteczne, dochód z tego przeznaczony będzie na rekolekcje formacyjne.

W dniu 8 grudnia szkolny wolontariat "Barka" działający przy szkole podstawowej w Wielkich Oczach także rozprowadzał będzie świąteczne kartki, ręcznie wykonane lampiony, stroiki oraz bombki. Dochód z tego jest przeznaczony na cele charytatywne, pomoc dla ludzi którzy tego potrzebują.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

• Tomasz Andrzej Stolarczyk z Łukawca oraz Klaudia Anna Pliszka z Wielkich Oczy - jest to zapowiedź 2.

Wszystkim naszym parafianom i dobroczyńcom, sympatykom oraz gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz obfitych łask. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.