IV Niedziela Adwentu

Dzień Wigilii

Ogłoszenia duszpasterskie - 24 grudnia 2017 r.

Msze św. o godz. 6:00, 9:00 i 11:00, nie będzie mszy popołudniowej.

Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, jest to najbardziej uroczysta wieczerza w naszym domu. Zapalona świeca niech nam przypomina o obecności Chrystusa wśród nas, a sianko pod obrusem niech nam przypomina o warunkach w jakich narodził się nasz Zbawiciel. Niech będzie też fragment ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, kolędy i posiłek, tradycyjnie bez mięsa.

O godz. 24:00 rozpoczynamy w kościele celebrację Narodzenia Pańskiego, tzw. Pasterkę,na którą wszystkich zapraszamy.

W dzień Bożego Narodzenia msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 15:00 (bez nieszporów).

W święto św. Szczepana msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 11:00, nie ma mszy św. popołudniowej. Na mszy o godz. 11:00 błogosławieństwo owsa i chrzty święte.

We środę święto św. Jana Apostoła, msze św. o godz. 7:00 w klasztorze i o 17:00 w kościele, błogosławieństwo wina.

We czwartek święto świętych Młodzianków, błogosławieństwo dzieci na mszy św. o godz.17:00.

W piątek obowiązuje wszczemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W następną niedzielę, tj. ostatni dzień roku, msze św. są tak jak zwykle o godz. 7:00, 9:00, 11:00. O godz. 15:00 jest uroczyste zakończenie roku kalendarzowego, podsumowanie tego roku, informacje o funkcjonowaniu naszej wspólnoty parafialnej i msza św.

Bóg zapłać za wszystkie rzeczy przyniesione do kuchni.

Bóg zapłać za róże przywiezione z Holandii, jest ich 70, są one na ołtarzu, ozdabiają naszą betlejemską szopkę.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia kościelnego w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu do sprzątania prosimy następujące osoby:

• środa: Janina Misiurska i Małgorzata Gwóźdź,
  • sobota: Joanna Sopel, Marta Furman i Krystyna Pankiewicz.

Ofiary na potrzeby kościoła:

• Ryszard Osowski, (Wielkie Oczy)
  • Marek Furman,
  • Jan Dec,
  • Bogdan Kaławaj,
  • ofiarodawca anonimowy,
  • Marian Demków, (Żmijowiska)
  • Tadeusz Jakimowicz,
  • Kamil Majcher, (Skolin)
  • Zbigniew Majcher,
  • Tomasz Marczak.

Ofiary na remont organów i opał:

• Ryszard Osowski,
  • Marek Furman,
  • Jan Dec,
  • ofiarodawca anonimowy,
  • Marian Demków,
  • Tadeusz Jakimowicz,
  • Zbigniew Majcher,
  • Jerzy Wacnik.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Wszystkim naszym parafianom i dobroczyńcom, sympatykom oraz gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz obfitych łask. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.