youtube kościół

XXXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - 11 listopada 2018 r.

W tygodniu msze św. i nabożeństwa wypominkowe za naszych bliskich zmarłych o godz. 17:00.

W najbliższą niedzielę taca na dom rekolekcyjny w Ustrzykach Górnych.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia kościelnego. W tym tygodniu prosimy osoby z Wólki Żmijowskiej.

- w środę po mszy św. - ministranci,
- w czwartek o godz. 16:00 - kandydaci na ministrantów,
- w piątek o godz. 15:30 - Oaza dzieci,
- w piątek po mszy św. - Oaza młodzieży.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1. Mirosław Kuzyk i Paulina Konowalczuk - zapowiedź II,
2. Łukasz Leus i Agnieszka Kamińska - zapowiedź II.

XXXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 listopada 2018 r.

Bóg zapłać za wykoszenie cmentarza.

Bóg zapłać również za wszystkie rzeczy przyniesione do kuchni.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia kościelnego. W tym tygodniu prosimy następujące osoby:
- w poniedziałek: Małgorzata Machczyńska i Irena Pigulska,
- w sobotę: Anna Rudzińska, Jolanta Mazepa i Zofia Mazepa.

Ofiary na potrzeby kościoła, organy i opał złożył Mariusz Szawiński. Bóg zapłać.

W następną niedzielę wypada 100. rocznica odzyskania niepodległości.
W najbliższą sobotę o godz. 12:00 rozpocznie się Rajd Niepodległości na trasie Wielkie Oczy - Czaplaki - Wielkie Oczy, w Czaplakach krótka modlitwa za poległych w czasie wojny. Rajd jest uzależnony od warunków atmosferycznych.
W niedzielę o godz. 10:45 zbiórka pocztów sztandarowych na placu przy kościele w Wielkich Oczach, o godz. 11:00 msza św. w intencji Ojczyzny, o godz. 12:00 przemarsz pod pomnik ofiar II wojny światowej w Wielkich Oczach, przemówienia okolicznościowe, złożenie wiązanek kawiatów i apel poległych.
Wieczorem w niedzielę, o godz. 18:00 w szkole będzie wieczornica z okazji jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości "Przytulmy Polskę do serca" tj. montaż słowno-muzyczno-taneczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły w Wielkich Oczach, a potem wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych naszych uroczystościach.

- w środę po mszy św. - ministranci,
- w czwartek o godz. 16:00 - kandydaci na ministrantów,
- w czwartek po mszy św. - Akcja Katolicka,
- w piątek po mszy św. - Oaza dorosłych,
- w piątek o godz. 15:30 - Oaza dzieci,
- w piątek po mszy św. - Oaza młodzieży.

W najbliższą środę będzie odbiór makulatury, jeśli ktoś jeszcze ma to prosimy o dowiezienie w poniedziałek lub wtorek na plebanię.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1. Mirosław Kuzyk i Paulina Konowalczuk - zapowiedź I,
2. Łukasz Leus i Agnieszka Kamińska - zapowiedź I.

XXX Niedziela Zwykła
Uroczystość poświęcenia Kościoła

Ogłoszenia duszpasterskie - 28 października 2018 r.

We czwartek jest uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o uprzątnięcie cmentarza tych którzy jeszcze tego nie zrobili, najlepiej jutro.

Na jutro prosimy sześć osób ze Skolina, numery od 5 do 10, do wykoszenia traw na cmentarzu, tj. parkingu z przodu, trawy koło płotów, również części na której jest nowa kaplica, jeżeli będzie potrzeba to wykaszarka jest na plebanii.

W uroczystość Wszystkich Świętych msze św. są o godz. 7:00, 9:00 i 12:00 z procesją na cmentarz.

W piątek jest Dzień Zaduszny, msze św. o godz. 7:00 u Sióstr, o godz. 17:00 z wypominkami w kościele, o godz. 20:00 msza św. łacińska również w kościele.

Zapraszamy do spowiedzi św. przed uroczystością Wszystkich Świętych. W poniedziałek, wtorek i środę księża będą w konfesjonale od 16:00 do 17:00. Ważne jest aby na tę uroczystość być po spowiedzi św.

2 listopada jest pierwszy piątek miesiąca, do chorych jedziemy jak zwykle. Wieczorem spowiedź również od godz. 16:00 do 17:00.

3 listopada jest pierwsza sobota miesiąca.

W tygodniu msze św. o godz. 17:00, od poniedziałku do środy jest różaniec, a potem nabożeństwa wypominkowe. Prosimy zabrać sobie karteczki na wypominki.

W następną niedzielę msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 15:00, o godz. 10:00 msza św. w kaplicy u Sióstr z okazji święta patronalnego, św. Karola Boromeusza.

Spotkania duszpasteskie:
- w środę po mszy św. - ministranci.

Ponadto pragniemy poinformować, że w ubiegły piątek, dwa dni temu w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie podpisana została umowa na dofinansowanie zagospodarowania ogrodu za kościołem, na zrobienie alei gdzie jest droga krzyżowa. Dofinansowanie jest dość duże, tj. 90% czyli 250.000 zł, najpierw trzeba zrealizować inwestycję, zapłacić wszystkim firmom, a potem otrzymuje się zwrot 90% wartości inwestycji.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, za wysprzątanie obejścia kościelnego. W tym tygodniu prosimy następujące osoby:
- w poniedziałek: Kazimiera Jakimowicz i Maria Kaławaj,
- w sobotę: Zofia Furman, Kinga Głogowska i Elżbieta Lechocińska.

Ofiary na potrzeby kościoła, remont organów oraz opał złożyły:
- Maria Mach,
- Andrzej Świątyński,