2018 08 20 06.35.08 379x1124Sobota 11 sierpnia była kolejnym dniem Nowenny w intencji Ojczyzny przed 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości. W naszej parafii miał on szczególny przebieg. O godz. 17.00  uczestniczyliśmy we Mszy Św., a po niej w modlitwie za Ojczyznę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie licznie zgromadziliśmy się w kaplicy, gdzie odbył się Koncert Pieśni Patriotycznej pod hasłem „ Śpiewam mojej Ojczyźnie” w wykonaniu parafian.

Jako pierwsi  wystąpili mieszkańcy DPS -  Słoneczne Promyki:  Ania, Ewelina, Krysia, Magda, Zuzia, Marek i Tomek  pod przewodnictwem P. Eweliny. Zaprezentowali utwory: „Matko o twarzy  czarnej” i „ Z młodej piersi się wyrwało” z podkładem muzycznym z mp3. Następnie młodzież oazowa wykonała 3 pieśni w wersji wokalno instrumentalnej: „Jak długo w sercach naszych”, „Przybyli ułani”,  „Płynie Wisła , płynie” oraz  w wersji instrumentalnej  „O mój rozmarynie”. W tej grupie wystąpili: Ania /skrzypce/, Kamil /akordeon/ oraz jako wokal  Kinga, Kinga, Martyna, Przemek, a także 4 małych dzieci. Z kolei głos zabrała a`capella solistka P. Sabina, wykonała 3 utwory: ”Uwierz Polsko”, „Gdzie są chłopcy z tamtych lat” i „Maranatha”. Na zakończenie P. Maria wraz z Ks. Proboszczem zaśpiewali piosenkę „ O mój rozmarynie” /tym razem wokal/. Wszyscy otrzymali gromkie brawa  za wspaniałe wykonanie utworów.

W sobotę 23 czerwca odbyła się pielgrzymka parafialna  do Markowej. Rozpoczęła się Mszą Św. o godz. 7.30, po czym autokarem wyruszyliśmy w drogę pod przewodnictwem naszego Ks. Proboszcza. Wstąpiliśmy do Bazyliki Kolegiackiej Ducha Świętego w Przeworsku, gdzie nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Grobu, a Ks. Proboszcz opowiedział historię i opisał elementy wystroju tego miejsca.

plakat chrzescijanski 14Rozpoczęły się wakacje, a więc czas wycieczek, podróży i pielgrzymek. Bardzo często jednym z celów naszej podróży jest kościół. Jednak nawet w czasie wakacji, warto pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach zachowywania się podczas odwiedzania świątyń. W wielu kościołach możemy przed wejściem dostrzec taki plakat, który przedstawia, co nie powinniśmy robić w kościele, a co wypada zrobić.

2018 06 18 10.41.38 982x720Dnia 10 czerwca, dokładnie dwadzieścia jeden lat po uroczystej koronacji Obrazu naszej Matki, Pocieszycielki Stapionych odbyła się w naszej parafii uroczystość dziękczynna za ten wspaniały dar,  połączona z sakramentem bierzmowania młodzieży z dekanatu Radymno II. Naszemu świętu przewodniczył,  homilię wygłosił oraz sakramentu bierzmowania udzielił Ks. Biskup Stanisław Jamrozek, wraz z koncelebrujacymi; ks. Dziekanem Marianem Karbowskim i naszym Ks. Proboszczem.

Zdjęcia znajdują się w galerii.

20160526 boze cialo 00Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana, zwana Bożym Ciałem - to  kościelne święto Eucharystii, które w 1264 Papież Urban IV, wprowadził do kalendarza liturgicznego. Do naszego kraju święto Bożego Ciała dotarło w 1320 roku, zaś Procesje Bożego Ciała zostały zapoczatkowane 200 lat później. Polska to jedyny kraj, gdzie w każdej parafii odbywają się procesje od XV wieku, aż po dzień dzisiejszy. Procesje po wyjściu z kościoła udają się do czterech oddalonych od siebie ołtarzy, przy każdym z ołtarzy czytana jest Ewangelia jednego z czterech Ewangelistów. Na koniec procesji wiernym udzielane jest błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, na wszystkie cztery strony świata.

2018 03 22 09.24.17 1016x721Dzień 19 marca, to Uroczystość św. Józefa, małżonka Maryi i opiekuna Jezusa, Świętej Rodziny. Św. Józef jest patronem m.in., rodzin, małżeństw, pracy, ojców. Patronuje także tym, którzy noszą imię Józef. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz. Na Mszy św. wieczornej życzenia Solenizantowi złożyli, ks. Wikariusz, ministranci, młodzież i OAZA, a także w imieniu wszystkich parafian  przedstawiciele naszej wspólnoty Renata Jakimowicz i Marek Hawrylak. Ksiądz Proboszcz podziękował za życzenia, za obecność na Mszy św i modlitwę w swojej intencji. Złożył także wszystkim solenizantkom i solenizantom życzenia.

2018 03 21 11.34.58 842x1122W piątek, 16 marca rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje Wielkopostne. Poprowadził je Proboszcz parafii w Chotyńcu, ks. Wiesław Skrabut. Rekolekcje rozpoczęły się od nabożeństwa Drogi Krzyżowej, a zakończyły nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę 18 marca.

W pierwszy dzień rekolekcji - piątek - szkoła podstawowa o godz 10:00 wzięła udział w Drodze Krzyżowej, śpiewie i nauce. O godz. 17:00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa dla wszystkich, po niej Msza św. z nauką ogólną, a po Mszy nauka dla małżonków i rodziców

2018 03 07 11.24.17Zmarł ks. Prałat Józef Kornaga, emerytowany długoletni proboszcz naszej sąsiedniej parafii w Łukawcu. Dobrze znany również w naszej parafii, często pomagał w sprawowaniu Najświętrzej Ofiary, gdy była potrzebna pomoc. Przybywał do naszego sankuriaum na czas odpustów, rocznic koronacji i innych świąt parafialnych. Zawsze życzliwy, uśmiechnięty i skory do rozmów.